14/10/2018 Tomáš Svoboda

Vítkovice byly blízko výhře nad Kometou, nakonec braly jen bod

Nedělní 10. kolo hokejové extraligy Vítkovicím ukázalo, jak důležité je trestat chyby soupeře. Zatímco domácí nabídnuté šance zahodili, hosté z Komety Brno byli velice efektivní. Po remíze 3:3 v základní hrací době si z Ostravy odvezli extra bod díky dominanci v samostatných nájezdech.

Utkání proti obhájci mistrovského titulu přitom začalo pro Vítkovice slibně. Do vedení šli domácí už v 5. minutě, kdy se premiérově trefil švédský zadák Erik de la Rose.

Když následně vítkovický tým prováhal přesilovku pěti proti třem, vzal si opět slovo zahraniční hráč. Tentokrát to byl Kanaďan Alexander Mallet, který ve 12. minutě vyrovnal na 1:1.

Hosté dokonali obrat přesně v polovině duelu, kdy se po důrazném napadání prosadil Bedřich Köhler. O vyrovnání se však brzy postaral Patrik Zdráhal, který ve 34. minutě přesně zakončil individuální akci.

Stav 2:2 vydržel něco málo přes deset minut. Ve 45. minutě opět vrátil Vítkovicím vedení Radoslav Tybor. Avšak Kometa se nevzdala a pět minut před koncem srovnala na 3:3 díky gólu kapitána Leoše Čermáka.

Domácí ještě mohli strhnout vedení na svou stranu, v přesilovce v závěru třetí třetiny však neproměnili ani jednu z šancí. Prodloužení muselo bavit fanoušky obou táborů. Hrálo se ostře a nahoru – dolů a živo bylo před oběma brankami.

Góly ale nakonec padaly až v samostatných nájezdech, v nichž byli hostující střelci úspěšnější. Vítkovice tak prohrály s Kometou posedmé v řadě. Tentokrát 3:4 po nájezdech.

"Remíza po základní hrací době byla zaslouženým a objektivním vyústěním zápasu. Bod s Kometou jsme získali po velmi solidním výkonu. Jsem rád, že se mužstvo vyrovnalo s nepříliš povedeným vystoupením v Karlových Varech," hodnotil zápas trenér Jakub Petr.

"Samozřejmě každý chce vyhrát, i my jsme k tomu byli docela blízko, ale nakonec se to nepodařilo. Myslím si ale, že ten herní projev byl o hodně lepší než ve Varech a od toho se můžeme odrazit," přidal se střelec jednoho z gólů Radoslav Tybor.

Ohlédnout se za utkáním, jehož speciálním hostem byl bývalý trenér Vítkovic i Komety Alois Hadamczik, se můžete díky fotogalerii reportéra Magazínu PATRIOT Vladimíra Pryčka.