Auto
08/06/2024 Petr Broulík

Víkend plný tatrovek. Tisíce lidí se přišly podívat na kopřivnické Dny techniky

Foto: Petr Broulík

Fanoušci značky Tatra, ale i jiných vozidel, zamířili o tomto víkendu na polygon, na kterém kopřivnická automobilka testuje své nákladní vozy.

Společnost Tatra Trucks totiž na polygonu a u něj pořádá až do nedělního večera kopřivnické Dny techniky. Základem této akce jsou ukázky stavební, vojenské, hasičské, komunální a jiné techniky.

„Podívej, takové autobusy dříve jezdily,“ ukazoval dnes po poledni otec svému synkovi unikátní prototyp horského autobusu Tatra HB 500-138, který dorazil na výstavní část akce před polednem. Děti byly ostatně na této akci ve svém živlu. Mohli se podívat do kabin hasičských vozů či nablýskané šestsettrojky. A také do nejméně deseti nákladních tatrovek, které je bezplatně vozily po polygonu.

Montážní linku náklaďáků mohou lidé vidět po oba dny akce

K vidění je až do neděle od půl desáté dopoledne do patnácti hodin odpoledne coby součást dnů otevřených dveří i montážní linka nákladních vozidel Tatra.

Na dnech techniky si mohou děti vyzkoušet také motokáry, simulátor formule, projekční laserovou i airsoft střelnici, virtuální realitu a další lákavé atrakce. Organizátoři však připravili i další program pro děti či vyhlídkové lety vrtulníkem. Po oba dny také prodejci zajistili občerstvení a doprovodný kulturní program.

A ještě jedno upozornění. Organizátoři velké tatrovácké akce upozorňují, že počet parkovacích míst v areálu je omezený a vjezd pro vozidla může být v průběhu dne i dočasně uzavřen. Doporučují tedy návštěvníkům co nejvíce využívat vstup pro pěší a kyvadlovou autobusovou dopravu, která má nástupní zastávku u kopřivnické polikliniky.

Sdílejte článek
zavřít reklamu
Reklama