Nejnovější zprávy: Paštiky, trhané i sušené maso, cider. A všechno s medem, doporučuje včelař ze Šilheřovic Do opavského babyboxu dnes někdo odložil holčičku. Dostala jméno Olinka

Sport

VIDEO: Podívejte se na gól měsíce (nejen) v podání vítkovického Filipa Twardzika!

Parádní trefa, kterou fanouškům Vítkovic předvedl při říjnové demolici rivala z Frýdku-Místku v poměru 5:0 obránce Filip Twardzik, byla nyní ve Fortuna národní lize vyhlášena gólem měsíce.

Šikovný levonohý fotbalista, který před sezónou zamířil do Ostravy po dlouhém působení v Německu a na britských ostrovech, kde hrával například za mládežnické celky Herthy Berlín respektive Celticu Glasgow, vypustil v regionálním derby „jadernou hlavici“ z dobrých 25 metrů, a to nechytatelně přímo do horního rohu branky.

Jeho trefa tehdy korunovala výborný týmový výkon Vítkovic, které se ve druhé polovině soutěže zvedly herně i výsledkově. Po příchodu trenéra Ludevíta Grmely nakonec přezimují na 14. místě. K veselejšímu prožití zimního období i vánočních svátků jistě pomůže také ocenění gólu, který ovládl hlasování o nejhezčí gól měsíce října.

Filipa Twardzika dokázali na podzim v oblíbené anketě napodobit také další dva hráči z týmů z našeho regionu. V září se nejvíce líbila trefa opavského dribléra Joela Kayamby do sítě Vlašimi (3:1).

A pro změnu už v srpnu byl gólem měsíce vyhlášen povedený zásah v podání třineckého záložníka Šimona Šumbery, který přinesl výhru 1:0 na hřišti Varnsdorfu.