Nejnovější zprávy: Hrdinové handicapu. Ocenění získal šestiletý Oliver, připomněla se i tragická střelba Skvělá zpráva. Talent Baníku, který musel kvůli rakovině přerušit kariéru, už zase trénuje

Sport

VIDEO: Klasik Baroš. Góly střílí pořád stejně jako před lety

Krásným gólem do sítě Zlína, kde Baník v pátek večer vyhrál 2:1, připomněl Milan Baroš všem fanouškům i kritikům, že obráncům dovede nejen pořádně nakopat, ale taky zdrhnout jako zamlada.

Milan Baroš se raduje z gólu proti Zlínu (Foto: fcb.cz)

Spoustě jiných útočníků míč v podobné situaci dělá velké starosti. Zamotá se mezi nohama nebo se nenávratně odrazí jako od desky a je po šanci.

Baroš však ve Zlíně zakončil baníkovský brejk naprosto ladně. Zápas, ve kterém bojovnost opět vládla nad fotbalem, prozářila v 62. minutě akce, která byla pro kapitána Baníku jako stvořená.

Daniel Holzer nejprve šikovně potáhl míč středem, a když jej prostrčil mezi beky na Baroše, nastalo několik vteřin fotbalové krásy. Rychlý start, bezchybné převzetí míče, oblíbená klička doleva proti bezmocnému brankáři a trefa do prázdné branky.

„Barošovi se povedla akce, kterou umí jen on. Tento gól nás obrovsky povzbudil,“ lebedil si po utkání kouč Bohumil Páník, jehož tým záhy přidal druhý gól a nakonec zaslouženě vyhrál 2:1, což dokumentuje video vložené z webu Fortuna:ligy.

Své o Barošově výjimečnosti ví i současný trenér soupeře Michal Bílek, který proti němu před bezmála dvaceti lety hrával v lize a následně jej v letech 2009 až 2012 vedl v reprezentaci.

„Baník byl prostě lepší a Baroš potvrdil, že je stále mimořádný hráč,“ uznal trenér Zlína. Více o mimořádnosti legendárního baníkovce napoví „retro“ video z časů, kdy měl z Ostravy našlápnuto k velkému přestupu do Liverpoolu.

Zatímco na „dobovém“ sestřihu už jsou léta pěkně znát, Milan Baroš střílí góly se stále stejným zabijáckým instinktem.

Mimochodem, páteční trefou ve Zlíně nejen upevnil pozici Baníku v první pětce. Zároveň se v klubových statistikách, v počtu gólů v samostatné české lize (od roku 1993), dotáhl na Martina Lukeše a Václava Svěrkoše. Každý z nich za Baník nasázel 42 gólů.

Kolik dalších ještě "Bary" přidá?