Nejnovější zprávy: O letní tábory je zájem. Ale podražily, za jedno dítě nejméně 4000 korun Příběhy staré Ostravy. Bestiální vražda? Devět let vězení a jednou měsíčně půst

Sport

​Veterán Pavel Zavadil (42) prodloužil smlouvu v Opavě

Veterán zůstává v Opavě. Fotbalový záložník Pavel Zavadil bude i v příští sezoně pokračovat v kariéře.

Pavel Zavadil. Foto: sfc.cz

Dvaačtyřicetiletý tvůrce hry prodloužil s klubem SFC Opava smlouvu o další rok. Součástí nového kontraktu je i klauzule o tom, že bude moci v klubu působit i po skončení hráčské kariéry. Opavští to uvedli na svém webu a zpráva se hned dostala do médií i mezi sportovní příznivce.

Zavadil je jednou z největších osobností ligy. V nejvyšší soutěži odehrál 263 utkání a dal v nich 29 branek, na dalších 36 gólů přihrál. Na kontě má jeden mistrovský titul se Spartou Praha a další s izraelským Maccabi Haifa. V této sezoně, kterou přerušila pandemie koronaviru, odehrál ostřílený záložník do poloviny března18 ligových utkání a jednou skóroval.

Po nucené zápasové pauze se první liga znovu rozběhla a Opava má velmi náročný program. Po středečním derby s Karvinou (27. května) zajíždí opavský celek hned v neděli 31. května do Teplic. Tedy na půdu klubu, který bojuje o únik z nejspodnější ligové skupiny a utkání bude mít pro oba týmy velkou důležitost.

Grussmann: Bezproblémová jednání

Na sever Čech ale mohou Opavští cestovat s vědomím, že jejich nejzkušenější hráč má již jasno o svém setrvání v klubu. „Jednání s Pavlem Zavadilem byla bezproblémová, domluvili jsme se velice rychle. Pro naše mužstvo je stále obrovským přínosem jak na hřišti, tak mimo něj. Zavoš má spoustu zkušeností a pro mladé hráče je vzorem. Mohou se od něj spoustu naučit, dokáže jim poradit a umí je i usměrnit," uvedl na klubovém webu sportovní manažer Alois Grussmann, jenž rovněž prodloužil angažmá v opavském klubu.

Grussmannova slova podpořil ředitel klubu Jaroslav Rovňan. „V Opavě je Zavadil klíčovým hráčem. Řídí hru týmu a zahrává standardní situace. Jsme rádi, že s námi Pavel podepsal novou smlouvu. Jsme hrdí na to, že fotbalista jeho formátu nastupuje za SFC. Věříme, že našemu klubu výrazně pomůže na hřišti a výhledově po konci kariéry také v nové pozici," uvedl Rovňan.

Zavadil se v uplynulých letech dokázal i v pozdním hráčském věku několikrát vrátit na trávník po vážném zranění. „Fotbal mě stále ohromně baví. Miluju ho a podřizuji mu všechno. Ve svém věku už se o sebe musím dobře starat, ale to mi nevadí. Jsem na to zvyklý. Navíc mám kolem sebe plno mladých kluků, kteří mi dodávají elán, a já jim zase můžu pomoci, když bude potřeba," vyznal se sám Zavadil.