Sport
01/02/2023 Petr Sobol

Venkovní trip Porubě nevyšel. Dnes doma přivítá Litoměřice

Hokejisté Poruby mají za sebou sérii tří venkovních zápasů v řadě. Vytěžili z ní jen dva body.

Poruba sehrála poslední tři zápasy ve Vsetíně (0:5), Prostějově (1:4) a v Přerově, kde v pondělí vyhrála 3:2 po nájezdech. Ten rozhodující proměnil hostující Střondala.

„Bylo to takové play-off utkání. Myslím si, že se divákům muselo líbit. Bylo tam všechno, situace před bránou, akce, důraz, šarvátky, takže výborný zápas,” uvedl trenér Poruby Jiří Režnar.

Hostující kouč byl rád, že Poruba zabrala a po dvou nezdarech dokázala vyhrát. „My jsme se už potřebovali chytit. Přerov hraje výborně, agresivně, důrazně. Jak říkám, my jsme se, doufám, chytili a teď zase budeme hrát tu naši hru, co jsme hráli,” dodal.

Ostravané klesli na třetí příčku. Na vedoucí Třebíč ztrácí pět bodů, navíc mají utkání k dobru. Dnes je ale čeká další těžká zkouška, do Poruby totiž míří páté Litoměřice, které jsou za Porubou o osm bodů.

Litoměřickým se však aktuálně nedaří, postupně nestačili na Frýdek-Místek, Pardubice B, Kolín a naposledy i Slavii, se kterou doma prohráli 1:2. „Pocity z utkání jsou rozporuplné. Myslím si, že jsme podali velmi dobrý výkon. Na rozdíl od předchozích utkání nechybělo nasazení, bojovnost, ale bohužel na jeden gól se nedá vyhrát,” řekl pak kouč Litoměřic Radim Skuhrovec.

Poruba letos Litoměřice dvakrát porazila a jednou prohrála v prodloužení. Dnes se hraje od 17:30.

Sdílejte článek