Nejnovější zprávy: ​Vlastní gól a prohra. Ostravský Fillo prožil hořký návrat do Teplic Mladý muž (28) zemřel poté, co jej na přechodu srazil opilý řidič

Kultura

​Velké Karlovice lákají do šapitó na Týden kultury. Festival začíná již dnes!

Zpříjemněte si konec prázdnin neobyčejným kulturním zážitkem! Ve středu 21. srpna startuje v beskydských Velkých Karlovicích 4. ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku, jehož působivou atmosféru podtrhuje místo konání: všechna představení se odehrávají v cirkusovém šapitó na louce pod místním hotelem Lanterna.

„Představení Jaroslava Duška, jehož Čtyři dohody a Pátá dohoda se převážnou měrou podílí na výši výtěžku, jsou sice již vyprodaná, stále je ale z čeho vybírat. Nenechejte si ujít třeba novinku letošní divadelní sezóny Cavewoman, pár volných míst je ještě i na zahajovací představení Šest tanečních hodin v šesti týdnech s Chantal Poullain a Martinem Krausem nebo na legendární Cirk La Putyka. Rodiny s dětmi zveme v sobotu 24. srpna na Kouzelnou školku s Michalem Nesvadbou,“ říká mluvčí pořádajícího Resortu Valachy Martina Žáčková.

Festival probíhá od 21. do 27. srpna, výtěžek z něj bude opět věnován na dobročinné účely. Obdrží jej mobilní hospic Strom života a rodina postižené Kristýnky Němcové z Velkých Karlovic.

Pokud byste chtěli ve Velkých Karlovicích strávit trochu víc času, než jen v divadelním hledišti, můžete se ubytovat ve Spa hotelu Lanterna pár desítek metrů od šapitó.

V termínu Týdne kultury je v ceně vstupenka na představení, k tomu i neomezený vstup do hotelového spa a do blízkého Wellness Horal. Více informací: www.tydenkultury.cz.

Tipy z programu

Šest tanečních hodin v šesti týdnech (21. 8.)

Kritikou i diváky oceňovaný herecký duet Chantal Poullain a Martina Krause o lidské opuštěnosti i neumírající naději v lepší zítřky. Starší dáma si najímá mladého muže na výuku tance. Zdá se, že spolu nemají nic společného….. Nebo přece?

Cirk La Putyka: Isole (22. 8.)

Představení La Putyky jsou oslňující kombinací hudby, divadla, cirkusového a akrobatického umění. Mimo domovskou scénu v Praze soubor vystupuje jen zřídka, využijte tuto příležitost!

Michal Nesvadba a Kouzelná školka (24. 8.)

Užijte si s dětmi spoustu legrace v oblíbené Kouzelné školce plné her a soutěží. Představení je vhodné pro děti od 2 do 9 let.

Cavewoman aneb Obhajoba jeskynní ženy (24. 8.)

Volné pokračování kultovní one man show Caveman. Jak najít toho pravého? Proč mají ženy hrůzu z tloušťky a často mění nálady? Nenechejte si ujít vtipné zamyšlení nad vztahy mužů a žen tentokrát z ženské perspektivy.

Městské divadlo Zlín: Testosteron (24. 8.)

Co se stane, když nevěsta řekne „ne“? Místo svatební hostiny začíná neplánovaná pánská jízda plná zvratů a vtipných momentů, zvlášť když se mezi účastníky najde viník. Přijďte se pobavit na situační komedii, která se stala letošním hitem ve Zlíně.

Náš tip

Spojte výlet do Velkých Karlovic s dalšími zážitky: navštivte s dětmi nový Kulíškův park u hotelu Pod Javorem, užijte si koupání a relaxaci ve Wellness Horal nebo se stavte za dobrým jídlem na terasu Wellness hotelu Horal.