Nejnovější zprávy: Kvůli vážné nehodě byla uzavřena silnice mezi Starým a Novým Jičínem ​V neděli poprvé vyjede cyklobus z Frýdku-Místku do Horní Lomné

Regiony

Velká voda řádila na Hlučínsku, vylila se z rybníků a vynutila si i evakuaci lidí

​Bezmála pět desítek událostí v souvislosti s večerními vydatnými dešti mají na kontě profesionální a dobrovolní hasiči v Moravskoslezském kraji.

Foto: HZS MSK

Především šlo o čerpání vody, hlavně v okresech Opava, Karviná a Frýdek-Místek, také o odklízení bahna, především na Hlučínsku.

"Události si nevyžádaly žádná zranění osob, dvě osoby – chlapec a seniorka – byly evakuovány z rodinného domku do bezpečí a sucha v obci Šilheřovice (okres Opava)," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Většina zásahů se odehrála po 20. hodině a skončila do středeční půlnoci, na území obcí Šilheřovice, Hať a Píšť se bude ve čtvrtek pokračovat s odklízením nánosů bahna v domech i na silnici.

Na čerpání vody ze dvou rybníků, která zatopila několik desítek domů v Šilheřovicích podél Šilheřovického potoka, se od středečního večera podílelo 9 jednotek hasičů, včetně jednotky HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Hlučín (JSDHO: Šilheřovice, Markvartovice, Ludgeřovice, Vřesina u Opavy, Antošovice, Hošťálkovice, Bobrovníky a Hlučín).

Pokračovat se zde bude v odklízecích pracích ve čtvrtek.

Do Městské nemocnice Bohumín (okres Karviná) vyjelo ve středu večer pět jednotek profesionálních (stanice HZS MSK Bohumín, Karviná a Orlová) a dobrovolných hasičů (Bohumín-Šunychl a Bohumín-Záblatí). Ze sklepa s elektrorozvodnou musely odčerpat zhruba vodu, která dosahovala až metrové výšky. Zásah hasičům zabral víc než dvě hodiny.