Nejnovější zprávy: Stračena otevřela v centru Ostravy pekárnu s cukrárnou. Co nová restaurace? Komplikace pro cestující. Do Petřkovic nebudou od pondělí jezdit autobusy

Gastronomie

Vegetariánské Burfi v Ostravě otevřelo na nové adrese. Z restaurace je bistro

Už šestnáct let je v Ostravě oblíbený vegetariánský podnik Burfi. Ve středu ale vstoupil do nové etapy.

Nové bistro Burfi na Přívozské v Ostravě. Foto: Keshava Kempe

Posledních pět let Burfi fungovalo v samém centru Ostravy na ulici 28. října. Jenže pak přišel covid a podnik byl dlouho v provozu pouze přes výdejní okénko. Poslední tři měsíce měl pak zavřeno úplně. „Budovu, ve které jsme byli, koupil nový majitel a ten nám neprodloužil smlouvu. Byli jsme proto nuceni se přestěhovat,“ řekl majitel Burfi Keshava Kempe, jenž pochází ze Švédska.

Od středy tak Burfi zahájilo novou éru – přemístilo se totiž na ulici Přívozskou, kousek od Kuřího rynku, do míst, kde dříve fungoval TV Club. V novém" Burfi, které dnes otevřelo, se i nadále budou připravovat vegetariánské pokrmy, podnik už však nebude fungovat jako restaurace, ale jako bistro.

„Měníme koncept. Máme nové ekologické obaly a jídlo budeme prodávat s sebou. Doteď jsme měli meníčko pro restauraci, teď bude ale jídelníček jiný, i když naše jídla zůstávají v podstatě stejná. Budeme připravovat i nějaké nové pokrmy a taky bude fungovat rozvoz,“ prozradil Kempe.

Důvody, proč se Burfi mění z restaurace na bistro, jsou tři. Jedním z nich je koronavirová pandemie, vinou níž už podnik jako bistro v podstatě fungoval. Druhým je pak skutečnost, že Kempe se svou rodinou nenašli lepší prostor, kde by mohli v přípravě vegetariánských pokrmů pokračovat. „V novém prostředí jsme spokojení, ale není to tady moc velké. Pokud bychom tady dali jeden stůl, tak by to asi nevypadalo moc dobře. No a dalším důvodem je, že poté, co jsme zavřeli podruhé, nám odešli všichni zaměstnanci. Neměli jsme pro ně práci,“ přiznal Kempe, který je v Burfi společně s manželkou, synem a dvěma dalšími pracovníky.

Burfi bylo tři měsíce zavřené, Kempe se ale nebojí, že by o nové bistro nebyl zájem. „Lidem už to chybělo. Když viděli, že chystáme nový podnik, tak byli rádi a ptali se, kdy už otevřeme,“ říká Kempe, který žije v České republice od svých devíti let.

Nové bistro bude mít otevřeno každý všední den od 11 do 16 hodin, o víkendech a během svátků bude zavřené. „Otevírací dobu budeme případně upravovat podle zájmu. Je ale pravda, že Ostravané o vegetariánská jídla zájem mají. Řekl bych, že jsme oblíbení, tak snad to tak bude i pokračovat,“ těší se Kempe na novou etapu.