Nejnovější zprávy: 30 let svobody: Ocelové srdce Ostravy se dál mění v nový svět Mladé ženy se nadchly pro design. Navrhují baňky ze skla a objevují nadané kolegy

Společnost

Ve Vítkově hořel rodinný dům, který sloužil jako ubytovna

Pět jednotek hasičů zasahovalo v noci na úterý 24. září ve Vítkově (okres Opava) u požáru patrového rodinného domku se sedlovou střechou, sloužícího jako ubytovna i s využitým sklepem.

Foto: Hasiči

Hasiči zachránili 4 osoby, seniorce v bezvědomí přitom museli poskytnout předlékařskou pomoc a kyslík. Předběžná škoda byla odhadnuta na půl milionu korun, příčina vzniku požáru je zatím v šetření.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno krátce před pondělní půlnocí. Do Husovy ulice ihned vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Vítkov, společně s ní čtyři jednotky dobrovolných hasičů - Vítkov, Březová, Melč a Budišov nad Budišovkou.

"Oheň zasáhl polovinu objektu. Hasiči zachránili přes okno tři muže, vynesli ven rovněž zraněnou seniorku v bezvědomí, které poskytli kyslík. Pátou osobu zachránili obyvatelé domku ještě před příjezdem hasičů," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Hasiči dostali požár pod kontrolu za čtvrt hodiny, dohašování jim zabralo další hodinu a půl. Na kontrolu požářiště zde do úterního rána zůstali místní dobrovolní hasiči.