Nejnovější zprávy: To bude show! Do Ostravy míří legendární muzikál Děti ráje O brigádníky je nouze. Firmy platí i 160 korun na hodinu

Kultura

Vaněk s Tomešem vyrazí na koncertní show. Turné odstartují v Ostravě

Duben bude patřit čtyřem koncertům hvězdných muzikálových harcovníků Tomáše Vaňka a Romana Tomeše. Společně s pianistkou Kristinou Brachtlovou se vydají na turné po republice a divákům představí energickou koncertní show plnou populárních písní, která se bude dotýkat až stand-up comedy. Představí se taky v Ostravě.

Foto: Martin Paldus

Tomáš a Roman se poprvé potkali jako kolegové přesně před deseti lety při české premiéře amerického muzikálu RENT v Divadle Na Prádle, kde oba hráli hlavní dvojici kamarádů a na tento projekt vzpomínají s láskou dodnes. Od dob RENTu stáli na společném jevišti spíš výjimečně při koncertech s dalšími účinkujícími. Tentokrát jeviště ovládnou pouze oni dva za klavírního doprovodu Kristiny Brachlové.

Muzikál RENT Tomáš a Roman připomenou písní Jen dnes se dá žít, dále zazní skladby z muzikálů Bonnie a Clyde, Jesus Christ Superstar, Les Miserables, Spamalot, Ples upírů, Biograf Láska a dojde i na písně z Romanovy vlastní tvorby, z nichž některé uslyší diváci poprvé právě na těchto koncertech, a dokonce i na operní árii!

To vše bude ale především protkáno jejich neotřelým těžkotonážním humorem. Pánové slibují, že jedna židle nezůstane suchá. Celé turné odstartuje v úterý 11 dubna v 19 hodin v ostravském Kulturním domě K-Trio. Následovat budou koncerty v Brně, Českých Budějovicích a Praze.

S Romanem jsme se shodli, že Ostravu v této sérii koncertů nemůžeme vynechat. Já jsem tu strávil mnoho času přes léto na Shakespearovských slavnostech, Roman zase exceloval v muzikálu Jesus Christ Superstar v Národním divadle Moravskoslezském. Oba na tohle město máme mnoho krásných vzpomínek a víme, že tu je skvělé, vnímavé a vděčné publikum, na které se už teď znovu moc těšíme," prozradil Tomáš Vaněk.

Zavřít reklamu