Sport
30/08/2022 Petr Sobol

V sobotu se pojede Tatra Veterán Rallye Beskydy. Letos na počest Karla Lopraise

V sobotu 3. září zamíří do Kopřivnice mezinárodní Tatra Veterán Rallye Beskydy, která se letos pojede na počest Monsieur Dakar Karla Lopraise.

Asi 135 automobilových skvostů domácí značky si zájemci budou moci prohlédnout na parkovišti společnosti Tatra Trucks za kolejemi poblíž závodní jídelny. Příjezd prvních vozů je očekáván kolem půl dvanácté.

Sobotní spanilá jízda historických tatrovek odstartuje v 10 hodin na Prostřední Bečvě, odkud posádky zamíří přes Pustevny, Trojanovice, Frenštát, Bordovice, Veřovice a Štramberk do cíle v Kopřivnici.

„Trasu jsme plánovali s ohledem na to, že letošní 53. ročník je věnován památce Karla Lopraise – závodníka, který ovlivnil dětství nejednoho kluka a přivedl do motoristického světa mnoho nadšenců nejen značky Tatra. Bohužel nás v závěru loňského roku navždy opustil a několik měsíců poté odešel brázdit nebeské pískové duny i Peter Baliga. Oba dva patřili mezi pravidelné účastníky Rallye Beskydy, na které společně zavzpomínáme. Kromě toho si připomeneme rovněž 125. výročí od vyrobení prvního osobního automobilu Tatra Präsident,“ uvedla Alena Čípová z Tatra Veteran Car Clubu Kopřivnice, který rallye pořádá.

Odjezd veteránů z Kopřivnice zpět na Prostřední Bečvu bude probíhat postupně, poslední vozy opustí Kopřivnici pravděpodobně kolem 17. hodiny.

Sdílejte článek
zavřít reklamu
Reklama