Společnost
10/04/2024 Petr Sobol

V Porubě proběhne velká Lego výstava. Ukáže stavby z Ostravy i ze světa

Foto: Jiří Birke

Už pošesté se v Porubě uskuteční největší výstava modelů ze stavebnice Lego v Moravskoslezském kraji nazvaná Svět fantazie z kostek. Konat se bude 13. a 14. dubna v základní škole na Dětské ulici.

Na výstavě budou k vidění desítky exponátů od tvůrců z celé České republiky, kteří představí například modely s tematikou života v indiánské vesnici nebo v pravěku. „Dalším lákadlem bude kostel St Giles in the Fields v Londýně, italská promenáda, New York z roku 1938 nebo historické hrady,“ prozrazuje za organizátory Monika Soviarová z odboru školství ÚMOb Poruba s tím, že se letos na výstavu vrací výřez porubského Oblouku, interaktivní rockový festival nebo část Slezskoostravského hradu.

Většina vystavovaných modelů je z dílny členů fóra kostky.org, kteří přivezou rovněž společný projekt, a to motiv Staroměstského náměstí. Pestrost akce rozšíří vitráže a mozaiky.

„Pro fanoušky Lego Blacktron, Creator, Star Wars nebo Ninjago jsou určeny vesmírné základny či náhledy do těchto sérií. Obdivovat bude možné i nové pouťové atrakce s ruským kolem o průměru 2,5 metru,“ říká Monika Soviarová a dodává, že tradiční Kolejový ráj doplní další prvky. Milovníky zvířat potěší nové pavilony Zoo Jasmína, velká zoologická zahrada z duplo kostek o rozměru 2 x 3 metry, nebo africká savana. Chybět nebudou ani kolekce motorek, aut, tahačů, vojenských tanků, přístavní jeřáby či kolesová rypadla.

Příznivci modelů si budou moci některé z lego setů zakoupit. Hlasování návštěvníků akce zároveň rozhodne o třech nejoblíbenějších modelech.

Sdílejte článek
zavřít reklamu
Reklama