Sport
30/09/2022 Petr Sobol

V pondělí začíná prestižní WTA turnaj v Ostravě. Hlavní hvězdou bude Petra Kvitová

Víkendovou kvalifikací odstartuje prestižní tenisový WTA turnaj v Ostravě. Do hlavní fáze zasáhne i Petra Kvitová, která přijala divokou kartu.

Hlavní fáze odstartuje v pondělí. Na WTA turnaji v Ostravě se představí aktuální světová jednička Iga Šwiateková i obě loňské finalistky Anett Kontaveitová a Maria Sakkariová. Do Ostravy dorazí taky světová trojka Paula Badosaová nebo olympijská šampionka Belinda Bencicová.

Do turnaje zasáhne i pět českých hráček (další mohou projít kvalifikací). Mezi přihlášenými jsou Karolína Plíšková a Barbora Krejčíková, Karolína Muchová s Terezou Martincovou pak získaly divoké karty.

Stejně jako Petra Kvitová, která svou účast na turnaji ohlásila na poslední chvíli. „Čekala jsem do poslední chvíle, jaký bude můj zdravotní stav a program dalších turnajů. Protože se cítím lépe a ostravský turnaj je nedaleko mého rodiště, využila jsem možnosti startovat na divokou kartu,“ uvedla ve svém prohlášení.

Dvaatřicetiletá tenistka z Fulneku by měla být hlavním magnetem na fanoušky. „Těším se do Ostravy do tamní haly na diváky a atmosféru, kterou mám tak ráda a moc dobře si na ni pamatuji ze zápasů Fed Cupu a loňského roku,“ dodala poslední turnajová semifinalistka.

Sdílejte článek