Nejnovější zprávy: Ostravský mrakodrap chátrá, zachránit jej má projekt slavné architektky Jiřičné V Moravskoslezském kraji přibývá nakažených - i ve firmě, která šije roušky

Společnost

V Ostravě začnou v pátek vánoční trhy. Víme, na co všechno se můžete těšit!

​Na Masarykově a sousedním Jiráskově náměstí v Ostravě začnou v pátek tradiční vánoční trhy, které budou otevřeny denně až do 23. prosince.

Ilustrační foto: Archiv

Na neděli pak centrální městský obvod chystá rozsvícení vánočního stromu. Výzdoba centra města bude mít letos několik novinek, řekl mluvčí Moravské Ostravy a Přívozu David Račák.

Světelnými rampouchy bude osvětlený například prostor před hlavním nádražím, nové je také to, že na náměstí Dr. E. Beneše bude zase osvětlený strom, který bude ozdobený interaktivním zařízením reagujícím změnou barev na tleskání nebo zpívání.

V Husově sadu bude osvětlená vstupní brána a například v Umělecké ulici přibude světelná fontána. Osvětlení v ulicích a na náměstích bude rozsvíceno už ve čtvrtek 28. listopadu.

Vánoční strom na centrálním Masarykově náměstí bude letos opět umělý s nově rekonstruovanými větvičkami, které by podle mluvčího měly zajistit jeho přirozenější vzhled.

O doprovodný program vánočních trhů se letos postarají hlavně děti. Vystupovat budou děti z mateřských i základních škol i z různých dětských souborů z celého regionu. Celkem se představí 15 seskupení.

Vystoupí ale i známí umělci, program tak zpestří například Martin Chodúr společně s Gospelem, skupiny Nebe, Děda Mládek Illegal Band nebo Slza. Zazpívá i Ilona Csáková nebo Heidi Janků s kapelou.

Součástí vánočních trhů bude stejně jako v předchozích letech kluziště pod širým nebem.

Občerstvení a další vánoční zboží si lidé budou moci zakoupit ve zhruba 70 stáncích umístěných na obou náměstích.

"Na obou náměstích se také představí 12 dobových tradičních řemesel s ukázkami práce. Na Masarykově náměstí bude i tradiční vánoční kolotoč, tedy ruské kolo a malý kolotoč pro děti. Na Jiráskově náměstí budou k vidění živá zvířátka v betlému a děti tam najdou tradiční tvořivé dílny," uvedl Račák.

Podrobný program je k dispozici na stránkách www.ostravskevanoce.cz.

Rozsvícení vánočního stromu je v neděli připraveno na 17:00.

Zajímá vás, kolik kilometrů nové vánoční výzdoby a za kolik Ostrava letos pořídila? Čtěte tento článek.