Byznys
04/05/2021 Jaroslav Baďura

V Ostravě vyroste unikátní wellness. Obsadí 4 hektary v Dolních Vítkovicích

​Lokalita Dolních Vítkovic brzy získá další atraktivitu. V části areálu, která je rekultivovaná a dosud nevyužívaná, vyroste doslova na zelené louce wellness centrum.

Vybudují ho společně Vítkovice, a. s., vlastník pozemků a nositel celého projektu, a Infinit, s.r.o., která podobná centra provozuje i v Praze, Brně a ve Středočeském kraji.

Ostravské wellness má být ale výjimečné. Svou polohou, architekturou i ambiciózním pojetím.

„Chceme společnými silami s Vítkovicemi vybudovat jedinečné wellness centrum s evropským významem. Centrum nabídne nejnovější trendy a s ohledem na genia loci Dolních Vítkovic bude zcela výjimečné,“ uvedl Vlastislav Novotný, majitel sítě wellness center Infinit.

Moravskoslezskému kraji a všem wellness nadšencům dosud wellness centrum tohoto typu chybí. Především Ostravanům se nedostává takovýchto relaxačních míst pro odpočinek v blízkosti jejich bydliště.

Volná plocha za Velkým světem techniky v Dolních Vítkovicích, na území někdejšího průmyslového brownfieldu, který jeho majitelé postupně vrací do života a otevírají široké veřejnosti, je pro nové odpočinkové zázemí ideálním místem.

„Rozloha pozemků určených pro wellness a navazující zázemí, jako je parkování, je zhruba 40,4 tisíce metrů čtverečních. Lokalita navazuje na Gong, Malý svět techniky U6, Velký svět techniky a budoucí městskou lávku, která přivede cyklisty i pěší z pravého břehu řeky Ostravice až do Dolních Vítkovic, právě k Velkému světu techniky,“ vysvětlil Rodan Broskevič, předseda představenstva společnosti Vítkovice, a.s.

Cyklisté si budou moci po cyklostezce vyjet do Beskyd a cestou zpátky nabrat nové síly ve wellness. Vazba se nabízí i na aktivity Dolních Vítkovic. „Rodiče využijí relaxace ve wellness centru, děti budou s animátory poznávat přírodu, vědu, techniku a nové civilizační vynálezy ve Světě techniky,“ míní Broskevič.

Vítkovice a budoucí provozovatel centra, společnost Infinit už podepsaly smlouvu a připravují studie, vizualizace a projekt. Vítkovice se postarají o to, aby centrum zapadalo do architektury Dolních Vítkovic. Na společnosti Infinit je zapracování know-how špičkového wellness.

Síť Infinit v současné době provozuje 5 wellness center, sportovní centrum, plaveckou školu pro děti, restauraci a letní koupaliště v lokalitě Praha, Středočeský kraj a v Brně.

„Velmi nás těší, že budeme moci provozovat centrum v Moravskoslezském kraji, již dlouho jsme se zde snažili vytvořit další centrum pro relaxaci a nabídnout kvalitní wellness i v této oblasti. Jsme rádi, že se můžeme ve spolupráci s Dolními Vítkovicemi a Vítkovicemi podílet na budování tohoto jedinečného wellness projektu,“ komentuje Vlastislav Novotný.

Ostravské wellness centrum mohlo otevřít v průběhu roku 2024. Podle smlouvy ho pak Infinit bude mít v nájmu a provozovat minimálně 30 let.

Sdílejte článek