Byznys
21/05/2021 Jaroslav Baďura

V Ostravě vyroste Organica, budova přívětivá k lidem i přírodě

​Jeden z největších zaměstnavatelů v Moravskoslezském kraji, IT společnost TietoEVRY, se připojil k developerskému projektu budovy Organica, který vyroste v srdci Ostravy.

Organica představuje nový trend využívání architektury inspirované přírodou k vytvoření inteligentních administrativních prostor šetrných k životnímu prostředí. TietoEVRY tím do České republiky přináší globální koncept budoucnosti práce s názvem ‚Upgrading working life‘.

Projekt budovy Organica o rozloze zhruba 33 000 m2 vyroste uprostřed Ostravy na pozemku mezi nákupním centrem Nová Karolina a Trojhalím.

Celkem šestipatrová budova organických tvarů čerpá inspiraci v přírodě a rovněž symbolizuje novou budoucnost pro Ostravu. Organica se bude pyšnit certifikací BREEAM Excellent, která je zárukou šetrného provozu a udržitelnosti.

Čtěte také: V centru Ostravy vyroste šestipodlažní bytový dům

Její dokončení developerská společnost Contera plánuje na třetí kvartál roku 2023. „Největšími lákadly pro budoucí klienty i zákazníky jsou výjimečná lokalita, vysoká kvalita stavby a excelentní architektura. Organica se stane součástí nového administrativně-obchodního centra Ostravy, které se nachází v pěším dosahu historického jádra města, ale také velkých dopravních uzlů, jako jsou železniční stanice Ostrava střed nebo autobusové nádraží. Troufnu si říci, že lepší místo v Ostravě nenajdete,“ říká Dušan Kastl, partner a výkonný ředitel Contery.

Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák přivítal skutečnost, že TietoEVRY tímto strategickým krokem potvrzuje svou vizi v regionu, kterému nabízí nejen řadu pracovních míst, ale rovněž ho spojuje se světem moderních technologií a digitální budoucností.

„Moravskoslezský kraj se v posledních letech dynamicky vyvíjí. Zaměření na těžký průmysl se mění směrem k nejmodernějším technologiím a inovacím. Projekt Organica tuto zásadní proměnu hezky podtrhne. V centru krajského města vyroste vizionářská budova, která posílí image našeho regionu coby kraje s odvážnými plány a vizemi,“ uvádí hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Pro primátora Ostravy Tomáše Macuru je Organica dalším důkazem směřování města ke světové architektonické špičce. "Firma TietoEVRY se stala jedním ze symbolů postupného přerodu Ostravy z města těžkého průmyslu na město ajťáků, sdílených služeb a oborů s vysokou přidanou hodnotou. Své působení původně zahájila v areálu Vědecko-technologického parku Ostrava, a přestože se postupem času měnily její potřeby a nároky, na ostravskou lokaci nezanevřela. Věřím, že její přesídlení do nejmodernější kancelářské budovy Organica předznamenává další fázi úspěšného a dlouhodobého působení v Ostravě," říká.

Rok 2020 přinesl firmě TietoEVRY celou řadu změn v organizaci práce. Kvůli pandemii přešlo více než 90 % zaměstnanců na práci z domova.

„Pandemie ukázala, že práce na dálku nebo z domova zaměstnancům vyhovuje a rádi by tuto možnost využívali i po jejím zdárném překonání,“ říká Petr Lukasík, generální ředitel české pobočky TietoEVRY.

„Z interního dotazování však současně vyplynulo, že lidem chybí úzká spolupráce s kolegy, společné potkávání a diskuse podněcující kreativitu. Tento klíčový atribut nelze perfektně replikovat v on-line prostředí a potřeba změny se stala nutností. Přechod k modernímu pracovnímu prostředí řešíme globálně v rámci strategie ‚Upgrading working life‘. V ostravském sídle jsme proto učinili první krok k jejímu naplnění díky projektu Organica.“

TietoEVRY proto nechce zaměstnance pouze přestěhovat do „jiných kanceláří“. Nabídne jim unikátní pracovní prostory, které respektují pestrou škálu činností IT firmy i potřeby moderního stylu práce. Budova proto bude rozčleněna na zóny reflektující svůj účel (například zóna klidu, potkávání, týmové práce či zóna určená pro individuální činnost).

„Zaměstnance pozorně posloucháme a naším cílem je vytvořit pracovní prostředí na míru jejich potřebám. Všichni zaměstnanci budou mít šanci návrhy všech interiérů přímo ovlivnit,“ uzavírá Petr Lukasík.

„TietoEVRY je významnou skandinávskou společností, která již celou řadu let úspěšně působí v České republice. Dlouhodobě přispívá k posilování česko-finských vztahů i tím, že se v jejím ostravském sídle nachází honorární konzulát Finské republiky. Těší mě, že má firma i nadále v region důvěru, a jsem rád, že své další působení v České republice stvrzuje tímto krokem,“ říká Jukka Pesola, velvyslanec Finska v ČR.

TietoEVRY ‚Upgrading working life‘

Nový koncept pracovního prostředí ‚Upgrading working life‘ je součástí globální strategie TietoEVRY ‚Future of work‘. Jejím cílem je nabídnout zaměstnancům moderní prostředí pro práci, které respektuje rozdílné potřeby a životní styl. V rámci této strategie se možnosti práce doma a ve firemních prostorech vzájemně doplňují a všichni zaměstnanci tak mají volnost v nastavení pracovního režimu na základě svých preferencí. TietoEVRY tak pomocí moderních technologií, neustálých inovací a digitalizace pomáhá zlepšovat kvalitu nejen pracovního, ale i životního prostředí.

O společnosti TietoEVRY

TietoEVRY vytváří digitální budoucnost pro byznys a pro společnost. Měníme data v hodnotu pro všechny oblasti lidského života. Díky 24 tisícům expertů v desítkách evropských i mimoevropských zemí poskytujeme služby s lokálním dosahem a globálními zkušenostmi. Spojujeme odbornost v oblasti software a správy služeb se silným důrazem na severské hodnoty udržitelnost. TietoEVRY má hlavní sídlo ve Finsku. Obrat společnosti činí zhruba 3 mld. eur a její akcie jsou kotovány na burzách NASDAQ v Helsinkách a Stockholmu a na Burze cenných papírů v Oslu.

Sdílejte článek