Sport
27/03/2024 Václav Menšík

V Ostravě vyroste během hokejového MS velká fanzóna, vstup bude zdarma

Foto: Petr Sobol

Fanzóna před Ostravar arénou nabídne během hokejového mistrovství gastronomii i koncerty. Vstup bude pro všechny zdarma.

Hokejový šampionát se už blíží. První buly padne v Praze i Ostravě v pátek 10. května. „Zdálo by se, že máme dost času, ale pro nás už je to velmi blízko. Už 26. 4. se přesouváme na arénu a přebíráme si ji. Hala musí dostat určitých změn. Musíme vybudovat zázemí pro média, partnery i hráče,“ řekla zástupkyně generálního sekretáře MSLH IIHF 2024 Irena Šašková.

V hale bude vybudována mediální tribuna, dvě tisková střediska a 35 komentátorských pozic. Na šampionát je akreditováno přes 800 novinářů. „Musíme natáhnout kilometry kabelů. V Ostravě bude také světově unikátní televizní studio, které bude zavěšeno nad tribunou C1. Bude se jednat o plošinu 20 x 5,5 metrů o váze 3,5 tuny, na které vznikne pět televizních studií. Toto řešení nám ušetří hodně místa na tribunách,“ prozradil Štěpán Sedláček, jenž má na starost mediální operace.

Na parkovacích plochách okolo arény vznikne velká fanzóna. „Bude v ní probíhat kulturní program i prezentace partnerů. Samozřejmě to bude spojeno hlavně s hokejovou tématikou, někteří partneři chystají virtuální realitu a mohu prozradit, že velkou prezentaci bude mít Moravskoslezský kraj i město Ostrava, kteří chystají třeba autogramiády zajímavých hostů,“ sdělila marketingová manažerka MSLH IIHF 2024 Renata Mecová.

Kulturní program je už hotový, ve fanzóně vystoupí kapely i DJs. „Budou také ze zemí, ze kterých přijedou fanoušci za svými národními týmy. Návštěvníci se mohou těšit například na kapelu Iné Kafe a další velká překvapení, která budeme postupně odtajňovat,“ řekla Mecová. Vstup do fanzóny bude pro všechny návštěvníky zdarma, nebude třeba mít vstupenku na hokej!

V blízkosti haly budou připravena i záchytná parkoviště - jedno naproti arény, další na ulici Ruské i v Dolní oblasti Vítkovic. „Samozřejmě spolupracujeme také s DPO, abychom zajistili pohodlnou a plynulou dopravu pro fanoušky,“ dodala Šašková.

V Ostravě budou „doma“ Slováci, očekává se však také nápor fanoušků z Polska nebo Lotyška, pro které letiště v Mošnově připravilo speciální lety z Rigy. „Protože v ostravské skupině máme slovenský tým, balíčky vstupenek na jejich zápasy se prodávaly nejvíce. Poté, když se balíčky roztrhaly, se velmi dobře prodávaly vstupenky na zápasy Poláků a Lotyšů,“ řekla Irena.

Sdílejte článek