Nejnovější zprávy: Z opuštěných břidlicových chodeb je unikátní turistická atrakce: Flascharův důl Kam dnes na oběd? Do Los Capolitos na burrito nebo quesadillu!

Společnost

V Ostravě u bývalého dolu Jindřich vzniká obří nápis Svoboda je k nezaplacení!!!

​Od rána štěrkají spreje před bývalým dolem Jindřich na Nádražní ulici.

Foto: MMO

Na jeho oplocení, na ploše velké asi 3 x 80 metrů vybarvují školní děti různého věku, zástupci spolků, klubů, rodin i kolemjdoucí kontury nápisu Svoboda, ta je k nezaplacení!!!

Na místě jsou k dispozici sprejové barvy mnoha odstínů, akrylové barvy a potřebné příslušenství, a to až do 17 hodin, kdy bude akce končit.

Téma svobody si každý pojímá po svém. Výsledek nicméně bude celistvý a zároveň bude každé písmeno originálním vyjádřením, co pro daného tvůrce znamená svoboda.

Účastníkům se věnuje speciální tým umělců v čele s Nikola Khomou Vavrousem, který k happeningu na začátku týdne uvedl: „Osobně vnímám demokracii jako formu společného soužití, která pro své udržení rozhodně vyžaduje zodpovědnost a tím umožňuje člověku naplno rozvíjet svůj potenciál, ducha a reagovat na svět okolo sebe, tím může člověk rozkvétat, pracovat na sobě a tak obohacovat svět. To, že se sejdou různé profese i generace a společně vytvoříme dílo ve veřejném prostoru, a to bez cenzury, je dar, který je v kontextu dějin výjimkou a já jsem za to nesmírně vděčný."

Pro více informací sledujte událost na FB s názvem: Svoboda, ta je k nezaplacení!!!

Street-artový happening připravilo město Ostrava ve spolupráci s místním umělcem Nikolou Khomou Vavrousem jako jednu z mnoha akcí, kterými si Ostrava po celý podzim v rámci projektu SametOVA!!! připomíná 30. výročí sametové revoluce. Další informace o akcích z projektu SametOVA!!! jsou k dispozici na www.ostrava30.cz.