Nejnovější zprávy: Zlatá tretra odhalila hlavní hvězdu. Do Ostravy dorazí létající tyčkař Duplantis Povodí Odry otevře nepřístupná místa, veřejnosti zpřístupní tři přehrady

Společnost

V Ostravě se topila čtyřletá dívka. Zachránil ji pohotový policista

​Na správném místě ve správnou dobu byl policista Vojtěch, který se ve svém volnu v odpoledních hodinách vracel z procházky se svou dcerou. To ještě netušil, že další mladé dívce zachrání život.

Ilustrační foto: Pixabay.com

K události došlo 25. října. Stejnými místy, kudy procházel policista se svou dcerou, šla i další žena se svou čtyřletou dcerou Martičkou. Ta však v nestřeženou chvilku zavrávorala a spadla do koryta řeky, ve které se celá opakovaně ponořila.

Šok zažila jak dívenka, tak její maminka, která viděla svou topící se dcerku. Naštěstí byl na správném místě policista, který pro dívenku ihned skočil.

Jakmile policista vytáhl dívku z vody na břeh, sundal své oblečení a okamžitě ji zabalil do suchého, aby ještě více neprochladla. „Maminka následně s Martičkou utíkala rychle domů a v tom spěchu zapomněla na odrážedlo, na kterém dcera jela. Policista si toho všiml a zapomenuté odrážedlo dodatečně paní předal,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Policista Vojtěch Kausta sloužící na obvodním oddělení Ostrava-Zábřeh byl za svůj čin po zásluze oceněn medailí ředitele Městského ředitelství policie Ostrava za významný skutek, při kterém byla projevena odvaha a statečnost.


Foto: se souhlasem Policie ČR