Společnost
16/07/2023 Petr Sobol

V Ostravě se budou opravovat přechody pro chodce. Kudy řidiči neprojedou?

Ostravské komunikace zahájí od pondělí 17. července opravy na přechodech pro chodce přes Jeremenkovu a Halasovu ulici v Ostravě – Vítkovicích.

Protože jde o specifické dlážděné přechody ve vzájemné křižovatce obou zmíněných ulic, budou muset silničáři v daných místech úplně vyloučit provoz.

„V praxi to bude znamenat, že vyznačíme zákazy vjezdu do křižovatky s opravovanými přechody. Pro uzavřený úsek jsou určené objízdné trasy, které zajistí, aby se řidiči oblasti bezpečně vyhnuli a neohrozili naše kolegy,“ vysvětlil Tomáš Svoboda, vedoucí údržby silnic Ostravských komunikací.

Objížďky povedou okolními ulicemi v Ostravě – Vítkovicích. Upozornění na neprůjezdnou křižovatku Jeremenkovy a Halasovy ulice motoristé potkají už na frekventovaných ulicích Ruská, Rudná a Místecká.

Práce na přechodech pro chodce budou zahrnovat bourání žulové dlažby a dlažebních kostek, frézování, úpravu podloží a následné pokládky žulové dlažby a dlažebních kostek a finální úpravy. Trvat by měly do 11. srpna.

„Jakmile budeme hotovi, přesuneme se na přechod pro chodce u školy v ulici Erbenova, opět tedy v rámci městské části Ostrava – Vítkovice. Půjde v podstatě o stejné rekonstrukční zásahy jako na Jeremenkově ulici. I na Erbenově tedy budeme muset dočasně zabránit vjezdu vozidel,“ avizoval výrobní náměstek Ostravských komunikací Petr Uhlíř. Na Erbenově ulici se bude pracovat od 14. srpna do 1. září.

Sdílejte článek
zavřít reklamu
Reklama