Nejnovější zprávy: Známé hladové okno ožilo! Do Ostravy dorazily americké smashburgery Tři vážné nehody na jednom motokrosu. Zraněného převážel vrtulník

Gastronomie

V Ostravě otevřelo nové bistro. Vyzkoušeli jsme snídani

V centru Ostravy, jen pár metrů od budovy Českého rozhlasu, otevřelo na začátku prosince nové bistro Koncepty.

Lívance alla carbonara. Foto: Jaroslav Baďura

Bistro obsadilo prostor po podniku jménem Café Racer, které tady na podzim roku 2019 otevřel potomek italských přistěhovalců. Nabízel například pravou domácí italskou pastu, škoda, že skončil.

Foto: Jaroslav Baďura

Koncepty nabízejí hned sedm snídaní, v poledne pak mají na menu tři jídla, tento týden jsou to například řepné karbanátky s hummusem nebo bramborové knedlíčky plněné jahodami (každé jídlo za 239 kč).

My vyzkoušeli snídani, dali jsme si cappuccino a café latte, k jídlu pak vejce Benedikt a lívance alla carbonara.

Foto: Jaroslav Baďura

Lívance byly skvělé, obrážíme podniky se snídaněmi v Ostravě už dlouho, ale na něco podobného jsme snad ještě nenarazili - nadýchané lívanečky překryté slušnou porcí míchaných vajíček, to vše posypané parmezánem a utěšenou hromádkou křupavé pancetty.

Pokud plánujete jen lehký oběd nebo hodláte porubat půlku Bělského lesa, pak tuto vydatnou a opravdu chutnou snídani doporučujeme.

Vejce Benedikt vypadaly výborně, jen jsme si museli vyžádat solničku a pepřenku. Když nám ji číšník přinesl, přišel za ním od dalšího stolu host, který už platil a vytkl jídlu stejný nedostatek - bylo podle něj plané a potřebovalo dosolit.

Na to číšník reagoval sdělením, že solnička a pepřenka na stole degraduje práci kuchaře, což si tedy nemyslíme a Konceptům doporučujeme lepší dochucování nebo slánky na stůl...

Vejce Benedikt. Foto: Jaroslav Baďura

Kafe bylo výborné a slibujeme, že na další návštěvu brzy dorazíme, na snídaňovém menu totiž čeká ještě například hotdog s párkem od Bobra nebo avokádová pomazánka se zastřeným vejcem...

Koncepty mají otevřeno dle svých facebookových stránek každý den kromě pátku a neděle, na webu však píší, že zavřeno je pouze v neděli.

Zavřít reklamu