Nejnovější zprávy: Poruba vyhrála ve Zlíně i Jihlavě, ve středu přivítá druhý Vsetín Range Rover. Long live the king!

Společnost

V Ostravě málem došlo k tragédii. Mladý muž si ohříval jídlo a usnul

Dvacetiletý muž si v Ostravě ohříval jídlo. Jenže potom usnul a z kuchyně začal vycházet kouř. Zachránili ho policisté a taky pohotový soused.

Ilustrační foto: se souhlasem Policie ČR

V pondělí, krátce po 22. hodině, přijal operační důstojník oznámení od muže, který uvedl, že na chodbě domu na ulici Zelená v Ostravě-Mariánských Horách cítí silný zápach kouře. Taky řekl, že z jednoho bytu se ozývá požární hlásič a na klepání či zvonění zvonku nikdo nereaguje.

Na místo proto vyrazili policisté. „Po opakovaných výzvách k otevření bytu nikdo nereagoval, proto z důvodu možného nebezpečí museli zvolit násilný vstup do obydlí. Byt byl silně zakouřený černým dusivým dýmem,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Policisté okamžitě začali pátrat po možných nájemnících a v obývacím pokoji nalezli ležet na pohovce mladého muže. Ten na oslovení vůbec nereagoval a s policisty nekomunikoval. Jakmile ho uchopili za ruku, muž se probral, byl ale dezorientovaný a zmatený.

Policisté mladíka vyvedli na chodbu k oknu, aby se nadýchal čerstvého vzduchu. „Jak se ukázalo, kouř vycházel z kuchyně, kde na zapnutém sporáku bylo spálené jídlo. To si měl ohřívat dvacetiletý mladík, zřejmě na to ale zapomněl. Poté užil léky na spaní a probudili ho až policisté. Mladík byl na místě ošetřen zdravotníky,“ dodala Michalíková.

Evakuace osob z domu nebyla díky pohotové reakci oznamovatele a rychlému zákroku policistů nutná.