Nejnovější zprávy: Muž se ženou a čtyřletým dítětem havarovali, když prchali před policisty Blázinec: Na hokej s rouškou a v mezerách ob řadu i sedadlo

OSTRAVA-JIH

​V Ostravě-Jihu již ví, jak rozdělí 7 milionů korun na nápady obyvatel

Letošní hlasování veřejnosti v rámci 4. ročníku participativního rozpočtu pod názvem „Společně tvoříme Jih“ je u konce. Lidé vybrali 8 návrhů z celkem 25 projektů.

„Gratulujeme úspěšným autorům, ale naše poděkování patří i těm, kteří letos neuspěli, a rovněž hlasujícím. Ti všichni společně rozhodli o tom, co nového u nás v obvodu v nejbližší době vznikne. Na realizaci vybraných osmi projektů začínáme hned pracovat,“ uvedla místostarostka Hana Tichánková.

V Hrabůvce bude radnice realizovat na základě hlasování obyvatel obvodu dva projekty - Přírodní zahrada nejen pro děti a Lavičky pro Hrabůvku.

V městské části Dubina zvítězily také dva projekty - Hrajeme si na trávě a Pojďme všichni sportovat - rekonstrukce venkovního hřiště. Ve Výškovicích je to letos jeden projekt s názvem Suchou nohou - bezpečně a pohodlně.

Hned tři projekty pak budou realizovány v městské části Zábřeh - Hravá cestička do školky a školy, Pohyb dětem - stop tabletům, Posedíme, pokecáme, odpočineme.

Podrobné výsledky včetně hlasů pro jednotlivé návrhy jsou k dispozici na https://vote.d21.me/vote/OstravaJih2019/results

Všechny informace k participativnímu rozpočtu na www.spolecnetvorimejih.cz