Nejnovější zprávy: Nemocnice zatěžují senioři s covidem. Nepotřebují hospitalizaci, ale domovy je nechtějí vzít zpět Slavný tenisový šampion začínal jako sběrač míčků. Poznáte ho?

Společnost

V Ostravě hořela autodílna. Oheň poničil pět aut, škoda dva miliony

​Tři jednotky profesionálních hasičů zasahovaly ve čtvrtek 24. září večer u požáru autodílny v Ostravě-Přívoze.

Foto: Tomáš Lach

Požár si vyžádal zranění – popálení zaměstnance firmy, který se pokoušel oheň uhasit.

"Předběžná škoda, mimo jiné na pěti uvnitř zaparkovaných automobilech, byla odhadnuta na 2 miliony korun, hasičům se podařilo ochránit před ohněm přilehlý rodinný dům – o hodnotě minimálně dva miliony korun," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Operační středisko hasičů bylo o požáru nízké budovy informováno ve čtvrtek před 19. hodinou. Do Palackého ulice ihned vyjely tři ostravské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Přívoz, Fifejdy a Zábřeh, celkem 5 cisteren a 1 protiplynový automobil.

Hořelo uvnitř přízemní autodílny o půdorysu 15 x 10 metrů. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za tři čtvrtě hodiny, dohašování jim zabralo 50 minut. Hasiči také z autodílny vynášeli tlakové lahve a celý objekt, zaplněný kouřem, odvětrávali.

"Na třech čtvrtinách celkové odhadované škody se podílejí ohněm poškozené automobily, zbytek škody je na interiéru a vybavení autodílny. Obytná část přilehlého sousedního domu vyvázla bez poškození," dodal Kůdela.