Nejnovější zprávy: Kvůli vážné nehodě byla uzavřena silnice mezi Starým a Novým Jičínem ​V neděli poprvé vyjede cyklobus z Frýdku-Místku do Horní Lomné

Regiony

V Opavě-Jaktaři vyrostlo kukuřičné bludiště, dnes nabídne noční bloudění

V kukuřičném poli se nemusí prohánět jen divočáci. Zabloudit zde mohou také děti nebo dospělí.

Foto: Pavel Siuda

Z klukovské hry se totiž stala placená zábava v podobě kukuřičných bludišť. Poprvé ji vyzkoušeli v USA, odkud se nápad šíří do světa.

Velké oblibě se těší ve Velké Británii, v sousedním Německu a kukuřičné labyrinty najdete už také v České republice. Jedno z nich vyrostlo v Opavě-Jaktaři.

Na hektaru kukuřičného lánu na okraji města jsou připravené spletité chodby lemované již třímetrovými zelenými kukuřičnými stvoly. Cílem hry je projít nebo proběhnout hliněnými pěšinami a do kartičky získané po zaplacení vstupného doplnit písmena do tajenky.

V poli je ukryla rodinka „Kukuřičáků“, kteří jsou maskoty devíti kukuřičných bludišť vysázených po celé republice.

Každý účastník této netradiční zábavy vyfasuje kromě kartičky také stylovou žlutou tužku a na závěr si u kasy vyzvedne drobnou odměnu.

Správci sítě kukuřičných bludišť mají pro každé z nich připravenou jinou tajenku. Hledat písmena mohou malí i velcí. Kdo raději běhá se zapnutým mobilem v ruce, může během hry skenovat ukryté QR kódy a stát se součástí celorepublikové soutěže s on-line prezentovanou výsledkovou listinou.

Alternativou může být také výjimečná nabídka nočního bloudění, kterou v Opavě připravují již na tuto sobotu 1. srpna. Do bludiště se začne pouštět od 21 hodiny, a kdo dorazí na pole v kostýmu, získá slevu ze vstupného. Od 23 hodin bude vstup jen pro ty nejodvážnější. K bloudění je nutné se vybavit baterkami nebo čelovkami.

Kukuřičné bludiště na kraji Opavy slouží k zábavě již od června, kdy rostliny sahaly rodičům po kolena a dětem ještě z pole vykukovaly hlavičky.

Nyní se v ní spolehlivě ztratí každý. Do pole lze vyrazit až do konce září. S přibývajícími týdny se zelené listy promění v šustivé klasy. Na závěr turistické sezóny bude kukuřice sklizena zemědělcem, který kus pole ve velikosti fotbalového hřiště na tuto atrakci letos pronajal.

Jak se k poli s kukuřičným bludištěm dostanete?

Nejbližší autobusová zastávka u bludiště je Opava, Jaktař, škola nebo Opava, Jaktař, STS. Odtud se vydáte po zelené turistické značce po ulici Písková na níž se za potokem Velká napojuje cyklotrasa 6167 Radegast-Opava.

Obě stezky vás dovedou až k samotnému kukuřičnému bludišti. Na místo se lze dostat také autem. GPS parkoviště: 49.9415892N, 17.8587364E

Vstupné lze na pokladně přímo vedle pole hradit dokonce i kartou.

Pro ty, kdo budou v poli bloudit déle než hodinu jedna dobrá rada – přibalte si s sebou dostatek tekutin.

Více na www.kukuricaci.cz