Proměny kraje
11/07/2025 Petr Sobol

V Novém Jičíně vyroste nová základna záchranářů, fungovat začne v roce 2027

Vizualizace: se souhlasem ZZS MSK

Ve středu proběhlo slavnostní zahájení výstavby budoucí výjezdové základny Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje v Novém Jičíně.

Poklepání základního kamene se zúčastnili hejtman Moravskoslezského kraje Josef Bělica, náměstek hejtmana pro zdravotnictví Martin Gebauer, ředitel ZZS MSK David Holeš a řada dalších hostů.

Nová dvoupodlažní budova nabídne potřebné zázemí pro osmnáct vozidel, garáže, sklad zdravotnického materiálu a techniky, šatny, zasedací místnosti a pokoje pro posádky. Umístěny zde budou také kanceláře, jídelna, kuchyňka a další provozní prostory.

„Zdravotnická záchranná služba má výjezdové stanoviště ve všech okresech na území Moravskoslezského kraje. Tím našim občanům zajišťujeme rychlou a kvalitní přednemocniční neodkladnou péči. O zdraví našich obyvatel pečuje 65 výjezdových skupin v rámci 33 základen napříč celým regionem. Jsem rád, že v Novém Jičíně nahradí stávající nevyhovující prostory moderní novostavba, která záchranářům poskytne špičkové podmínky pro jejich náročnou práci,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Josef Bělica.

Součástí areálu bude rovněž parkoviště pro zaměstnance. Celkové náklady projektu činí přibližně 166 milionů korun. Výstavba je z 85 % financována z prostředků Evropské unie prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) 2021–2027. Dokončení stavby je plánováno na leden 2027.

Sdílejte článek