Nejnovější zprávy: Stračena otevřela v centru Ostravy pekárnu s cukrárnou. Co nová restaurace? Komplikace pro cestující. Do Petřkovic nebudou od pondělí jezdit autobusy

Regiony

​V neděli poprvé vyjede cyklobus z Frýdku-Místku do Horní Lomné

Od neděle 13. června startuje nová linka cyklobusu na trase Frýdek-Místek – Český Těšín – Třinec – Horní Lomná.

Foto: Miroslav Slaný

Jezdit bude každý víkend až do konce září. Rozšiřuje tak nabídku oblíbených cyklobusů v Moravskoslezském kraji, které jsou v poslední době stále žádanější. Využívají je obyvatelé kraje i turisté přijíždějící z celé republiky.

„Cyklobusy v Moravskoslezském kraji jsou stále populárnější, proto jsme zařadili další linku a novou trasu. Speciální autobusová linka přepravující cyklisty i s jejich jízdními koly na trase z Frýdku-Místku přes Těšín a Třinec do Horní Lomné vyjede poprvé tuto neděli,“ sdělil oblastní ředitel Z-Group bus, divize Morava Jan Širc.

S lepší počasím roste zájem vyrazit na kole do přírody, hned o víkendu mohou tedy příznivci cykloturistiky novým cyklobusem vyrazit do Horní Lomné ve východní části Moravskoslezských Beskyd a odtud na kolech do údolí říčky Lomná.

Obcí prochází značená cyklotrasa, která vede z Dolní Lomné přes Lačnov do Horní Lomné.

Přepravu cyklobusem mohou bez omezení využít ale i pěší turisté a rodiny s dětmi. Z Horní Lomné, která je výchozím místem řady turistických tras po beskydských hřebenech, lze vyrazit na nádhernou túru.

Vypravit se mohou přes Muřinkový vrch (967 m n.m.) na Velký Polom, který měří 1067 metrů nad mořem. Pokud se vydají přes Kyčnov (770 m n.m.), mohou navštívit také Malý Polom s nadmořskou výškou 1060 metrů.

Do cyklobusu z Frýdku-Místku do Horní Lomné se vejde 7 jízdních kol. Cestující si mohou místa pro jízdní kola rezervovat přes IDOS.cz, místenka pro kolo stojí 40 Kč. Jízdné pro cestujícího se platí u řidiče. Cyklobusy provozuje autobusový dopravce Z-Group bus.

Jízdní řád nového cyklobus je ke stažení zde: https://www.csadvs.cz/?post_type=document&p=8361

Obliba cyklobusů v Moravskoslezském kraji rok od roku roste. I díky cyklobusům se daří do Moravskoslezského kraje lákat stále více turistů ze všech koutů republiky, kteří si mohou užít nádherných cyklistických tras na atraktivní místech a v nedotčené přírodě.