Nejnovější zprávy: Stíny horkého léta využily krásy Štramberka i okolí ​Zámek v Raduni slaví 700 let festivalem plným chutí a vůní

Společnost

V Moravskoslezském kraji je 59 nakažených, také lékařka opavské nemocnice

V Moravskoslezském kraji bylo k dnešním 17:00 potvrzeno 59 případů nákazy novým koronavirem. Je to o osm případů víc než ráno.

Mapa: khsova.cz

Postižen je již celý kraj včetně Bruntálska, které nákaze vzdorovalo nejdéle. Stále platí, že nejvíc nakažených je na Frýdecko-Místecku, řekla krajská hygienička Pavla Svrčinová.

Mezi nakaženými je i lékařka Slezské nemocnice v Opavě, u níž se stále čeká na výsledky opakovaného testu.

Podle Svrčinové se hygienikům stále daří dohledávat kontakty, které souvisí s předchozími případy. Z osmi nových opřípadů připadá sedm na osoby dohledané v souvislosti s předchozími případy.

Pouze jeden případ je nový bez souvislosti s dosud evidovanými nakaženými. Nové případy podle Svrčinové přibyly na Frýdecko-Místecku, Bruntálsku a Ostravsku.

Ze statistiky hygieniků vyplývá, že v regionu převládá komunitní nákaza nad cestovatelskou v poměru 44 ku 15 případům. Na nejvíce zasaženém Frýdecko-Místecku je 27 nakažených, nejvíce přímo ve městě Frýdek-Místek.

V Česku ode dneška platí nová opatření vlády v boji proti šíření nákazy novým koronavirem. Od středeční půlnoci platí zákaz vycházení na veřejnost bez zakrytí nosu a úst.

Ministerstvo zdravotnictví rovněž vyhradilo nákup v prodejnách potravin nebo lékárnách mezi 10:00 a 12:00 pro lidi nad 65 let.

Lázeňská zařízení nesmějí přijímat do péče nové klienty. V Česku je 694 případů nákazy novým koronavirem. Dnes přibylo 122 nakažených, což je zatím největší denní přírůstek.

Reklama ×