Nejnovější zprávy: Stíny horkého léta využily krásy Štramberka i okolí ​Zámek v Raduni slaví 700 let festivalem plným chutí a vůní

Společnost

V Moravskoslezském kraji je 237 nakažených, za den jich přibylo 31, dosud nejvíce

V Moravskoslezském kraji je k dnešnímu večeru 237 lidí s nemocí COVID-19. Denní nárůst je 31 prokázaných případů nákazy.

Mapa: khsova.cz

To je zatím největší denní přírůstek. Vyplývá to z údajů k 18:00, které dnes na svých webových stránkách zveřejnila Krajská hygienická stanice v Ostravě.

Počet potvrzených případů nákazy v celé zemi stoupl za dnešek na 2279. Nákaze podlehlo devět lidí, 11 se z nemoci uzdravilo.

Z krajské statistiky vyplývá, že případů přibylo ve všech okresech regionu, který ve čtvrtek večer evidoval 206 nakažených. Největší denní přírůstek hlásí okres Ostrava, kde přibylo 13 nakažených.

Na Frýdecko-Místecku je 72 lidí s prokázanou nákazou, tedy o osm více než ve čtvrtek. Jedna žena se už vyléčila. V Ostravě a okolí je 59 nemocných proti 46 z čtvrtečního večera.

Na Opavsku je 27 nemocných, což představuje nárůst o dva pozitivně testované, na Karvinsku se počet zvýšil o pět nemocných na 38 osob, na Bruntálsku o jednoho na 20.

Na Novojičínsku hygienici evidují o dva případy více, tedy celkem 21 pozitivně testovaných.

Reklama ×