Nejnovější zprávy: Z opuštěných břidlicových chodeb je unikátní turistická atrakce: Flascharův důl Kam dnes na oběd? Do Los Capolitos na burrito nebo quesadillu!

Společnost

V Moravskoslezském kraji je 179 nakažených. Hejtman v noci oznámil dalších 20

Jakkoli se během včerejšího dne z dostupných informací zdálo, že by to mohl být první den bez nových nakažených v Moravskoslezském kraji, těsně před půlnocí se situace změnila.

Ilustrační foto: Archiv

Krajská hygienická stanice Ostrava, která situaci monitoruje a dvakrát denně informace na svém webu aktualizuje, včera nové nakažené nezveřejnila.

Udělal to až před půlnocí hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

"Dnes bylo odebráno 496 vzorků a máme potvrzeno 20 pozitivních. Celkem 179 v MSK," uvedl na svém facebookovém profilu hejtman.

Na Frýdecko-Místecku je 62 lidí s prokázanou nákazou. Jedna žena se už vyléčila. V Ostravě a okolí je 42 nemocných. Na Opavsku je 23 nemocných, na Karvinsku pak 28, na Bruntálsku 16. Nejméně, osm případů koronavirové nákazy, evidují hygienici na Novojičínsku.

Počet nakažených koronavirem v Česku se k dnešnímu ránu zvýšil na 1775 případů. Z nemoci COVID-19 se vyléčilo deset pacientů, šest nakažených zemřelo.

Testováno bylo podle dat ministerstva zdravotnictví přes 26.000 lidí. Jeden vyléčený je i v Moravskoslezském kraji, jde o ženu z Frýdku-Místku.

V kraji jeden člověk zemřel, šlo o muže, který měl rakovinu. Zemřel v havířovské nemocnici.

Reklama ×