Nejnovější zprávy: Co strom, to dítě. V Sadu mladých v Ostravě-Jihu přibylo 36 stromků Byl na rozhledně a pak si nic nepamatuje. Zraněného muže na Javorníku zachraňoval vrtulník

Společnost

V kině bude Maradona, na hřišti Baník. Zveme na Top 10 akcí tohoto týdne!

Magazín PATRIOT připravil ve spolupráci s časopisem Program výběr deseti akcí ze světa kultury, sportu či turistiky, které stojí za to navštívit v našem kraji v týdnu od 8. do 14. července 2019.

Také v ostravských kinech bude k vidění film Diego Maradona (Foto: dkmoas.cz)

9. 7. 8:30 LYSOHORSKÁ NEJ…ANEB CO JSTE JEŠTĚ NEVĚDĚLI

Zdolejte královnu Moravskoslezských Beskyd netradičním výstupem s průvodcem, který přiblíží historii, pověsti či stavby spojené s Lysou horou. Sraz v Malenovicích na parkovišti u Rajské boudy

9. 7. 18:00 VEČERNÍ PROHLÍDKY S KASTELÁNEM

Speciální prohlídky se konají jen v červenci a srpnu, a to vždy v úterý, středu a čtvrtek (zámek Linhartovy, Město Albrechtice)

10. 7. 20:00 DIEGO MARADONA

Strhující portrét slavné a velmi kontroverzní osobnosti poskládal oscarový režisér Asif Kapadia z více než 500 hodin záběrů z Maradonova soukromého archivu (kino Art, Dům kultury města Ostravy)

11. 7. 19:00 CAVEMAN

Přijďte se podívat na proslulou one man show o tom, co dělá muže mužem a ženu ženou, o rozdílech mezi námi, o lásce, partnerství a vtipně utajených kvalitách obou pohlaví (Akord, Ostrava-Zábřeh)

12. – 13. 7. FM CITY FEST

Frýdek-Místek opět roztančí festival plný hudby a zábavy pro děti i dospělé. Zahrají kapely Horkýže Slíže, Mirai, David Koller a mnozí další interpreti (areál textilky Slezan)

12. – 14. 7. PRAJZSKÁ ŘEZBÁŘSKÁ SHOW A PIVNÍ SLAVNOSTI 2019

Originální řemeslné umění předvede dvanáct řezbářů z Čech, Slovenska a Polska, dalším lákadlem bude 50 druhů různých piv a značek (sportovní areál Hlučín)

13. 7. 10:00 – 16:00 AFRICKÉ TRHY V TROJHALÍ KAROLINA

Přijďte ochutnat i nakoupit čerstvé ovoce, koření, čokoládu, kakaové boby, čerstvě lisovanou šťávu z cukrové třtiny, kávu či grilované pochoutky dovážené přímo od ugandských farmářů a pěstitelů

13. 7. 11:00 ONDŘEJNÍK: PLACKOVÉ HODY

Bramboráky na sedm způsobů včetně Ondřejnického bramboráku a k tomu piva z Beskydského pivovaru v Roubence Ondřejníček

13. 7. 15:00 – 20:00 OTEVŘENÍ NOVÉ TRASY A VERNISÁŽE VÝSTAV

Po vernisážích fotografické a sochařské výstavy Můj svět a Děti v nás budou následovat prohlídky dosud nepřístupných míst zámku od suterénu až po půdní prostory (státní zámek Raduň)

13. 7. 17:00 FC BANÍK OSTRAVA vs. FC SLOVAN LIBEREC

Fotbalisté Baníku zahájí novou sezónu zápasem s dobře známým soupeřem z jarní „první šestky“ (Městský stadion, Ostrava-Vítkovice)

Kompletní přehled akcí najdete na webu: www.eprogram.cz/akce