Nejnovější zprávy: Ostravské flanelové dny nabídnou Petru Pavlovi funkci prezidenta Parádní obrat. Mladí hokejisté z našeho kraje získali olympijské zlato

Společnost

V červenci zaplatil 300 tisíc za Audi A4, auto ani peníze už ale nikdy neviděl

Muž z Ostravska se těšil na své Audi A4. za vůz zaplatil vysokou částku, jenže se stal obětí podvodu.

Muž přišel o vysněné auto i 300 tisíc korun. Ilustrační foto: Pixabay.com

Kriminalisté prověřují možné podvodné jednání, které mělo nastat při nákupu vozidla. Třiačtyřicetiletý muž z Ostravy, který si chtěl koupit vůz, zareagoval v červenci na inzerát zveřejněný na inzertním portálu. Částka za nabízené vozidlo Audi A4 činila téměř 300 tisíc korun.

Mezi zájemcem a inzerentem proběhla komunikace na dálku. „Telefonní číslo bylo evidentně mimo naši republiku, část e-mailové adresy nebyla rovněž typicky česká a osobní dokumenty prodávajícího záruka věrohodnosti byly vydané v jiné zemi,," uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Kupující se ale s prodávajícím domluvil, že má o vůz stále zájem, a po obdržení informací od údajné přepravní společnosti zaplatil celou požadovanou částku. „Poslední informace od přepravní společnosti byla, že peníze obdrželi a zahajují přepravu vozidla. Od té doby, tedy od července, jsou už pokusy o další komunikaci, dodání vozidla či vrácení peněz marné," dodala Štětínská s tím, že ostravští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu podvodu.

Zavřít reklamu