Gastronomie
10/07/2022 Jaroslav Baďura

V centru Ostravy otevřela nová kavárna Trouble Cafe. Přišla z Olomouce

Oblíbená olomoucká kavárna Trouble Cafe se přestěhovala do Ostravy.

V budově, která na Smetanově náměstí sousedí s Knihcentrem a kdysi se v ní například prodával italský nábytek, vznikla poměrně rozlehlá kavárna s několika místnostmi.

"K přestěhování do Ostravy nás vedly jak osobní, tak také pracovní důvody," říká majitelka Kristýna Schöfrová. A provozní Nikola Blažková ji doplňuje: "Rozhodly jsme se, že si pomalu budeme hledat místo v Ostravě a až najdeme to pravé, které se nám bude líbit, tak se přesuneme."

Obě ženy nějakou dobu přemýšlely o tom, že by zachovaly i olomoucký provoz a otevřely další v Ostravě. "Problém byl v nedostatku kvalitního personálu. Nebyly bychom schopny to udržet v takové kvalitě," říká Kristýna Schöfrová.

Olomoucká kavárna disponovala prostorem pro zhruba šedesát hostů uvnitř, dalších pět stolů bylo ještě venku na zahrádce. A ještě více místa je v nové ostravské kavárna Trouble Cafe, kde si můžete vybrat ze tří místností a brzy přibude i venkovní zahrádka.

"Chceme být kavárna, kde je lidem dobře. Chceme aby sem chodili za námi nejen kvůli kávě a dobrému jídlu, ale aby přišli i za námi, protože jim tady s námi bude dobře," říká Nikola Blažková. "Nejsme kavárna typu: Dobrý den, co si dáte? Děkuji a nashledanou. Je to o tom, že si s lidmi povídáme, ptáme se, odkud jsou, co v Ostravě dělají. Za mě je to jen o větě navíc. Vždycky to říkám i lidem, které u nás zaučuji," dodává provozní.

Zatímco v Olomouci kavárna spolupracovala s ostravskou pražírnou Coffee Culture, v Ostravě nabízí kávu od královehradecké pražírny Chroast Coffee Roastery.

A pokud jde o jídlo? "Co můžeme, si uděláme sami. Pečeme vlastní dorty i zákusky, děláme si pomazánky. Snažíme se ale odebírat hlavně od lokálních prodejců. Maso máme od Bobra a i když jej máme moc rády, tak budeme pomalu hledat něco jiného, protože nám přijde, že už je všude. Hledáme nějaké malé řeznictví. Včera jsme si domluvily na snídaně domácí vajíčka. Našla jsem také zajímavou kachní farmu," říká Nikola Blažková.

Otevřeno je celý týden. "Když jsme přijely do Olomouce, tak tam byly v neděli tři čtvrtiny podniků zavřené. Otevřely jsme a do dvou měsíců ti, co měli původně zavřeno, v neděli otvírali. Takže i v Ostravě chceme mít otevřeno každý den," říká Kristýna Schöfrová.

Očekává, že mezi hosty budou například studenti nedalekých nově budovaných fakult, ale třeba i divadelníci od vedle.

Sdílejte článek