Nejnovější zprávy: Bezmocný senior ležel tři dny ve vaně. Povedlo se ho zachránit? U přechodu se Slovenskem havarovaly tři kamiony. Silnice byla neprůjezdná

Společnost

V Bohumíně vykradli vagóny s věcmi k humanitární pomoci. Hrozí jim osm let

Bohumínští policisté přijali během dvou měsíců dvě oznámení o krádeži věcí z vagónu na odstavné koleji v prostorách nádraží. Jednalo se o věci určené k humanitární pomoci.

Foto: se souhlasem Policie ČR

První oznámení přišli na začátku června, kdy pachatel poškodil páčením dvoukřídlé vrata odstaveného nákladního vagónu, překonal visací zámek a kovovou mříž a následně vnikl do vnitřních prostor nákladního vagónu.

Jednalo se o vagón, ve kterém byly připraveny věci k účelu humanitární pomoci, a tak neznámý pachatel bral vše, co se mu hodilo - například dětské pleny, hygienické potřeby nebo trvanlivé potraviny. Škoda byla vyčíslena na částku převyšující 10 tisíc korun.

Policisté z obvodního oddělení Bohumín ve spolupráci orlovskými kriminalisty intenzivně na dopadení pachatele spolupracovali. Precizní operativní činností, zajištěním stop z místa činu či získanými poznatky nakonec kriminalisté ztotožnili trojici možných pachatelů,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková s tím, že se jednalo o muže ve věku 25, 34 a 26 let. Kriminalisté spisový materiál převzali do své gesce a začali po podezřelých pátrat.

Nejmladšímu z nich kriminalisté prokázali další dva skutky krádeže a komisařem byl podán podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován. Zbývající dva obvinění jsou stíháni na svobodě. V případě prokázáni viny jim hrozí trest odnětí svobody od dvou do osmi let.

Druhé oznámení o vloupání do vagónu s věcmi určenými k humanitární pomoci na odstavené koleji v prostorách nádraží v Bohumíně policisté přijali na konci července. Policisté také zjistili, že část věcí, které pochází z vagónu s humanitární pomocí, byla přesunuta do jiného odstaveného vagónu. „Vzhledem k neexistující evidenci věci není vyloučeno, že došlo ke krádeži i dalšího zboží. V současné době stále muži zákona pátrají po možném pachateli či pachatelích a prověřují okolnosti daného skutku,“ dodala Michalíková.