Sport
18/11/2020 ČTK

V Baníku jsou nakažení hráči i realizační tým, nedělní utkání je ohroženo

Fotbalisté Ostravy možná kvůli epidemii koronaviru nenastoupí k nejbližšímu ligovému utkání proti Slovácku.

V celku Baníku je několik nakažených hráčů i členů realizačního týmu a situací v klubu se zabývá krajská hygienická stanice. Vývoj sleduje i Ligová fotbalová asociace (LFA).

"Není to naše pravomoc, jestli budeme hrát, nebo ne, ale hodně nemocných máme," uvedl výkonný ředitel klubu Michal Bělák pro server idnes.cz, který zprávu přinesl jako první.

"O situaci v Baníku víme a s klubem jsme pravidelně v kontaktu. Nyní se čeká na vyjádření místně příslušné hygienické stanice. Na základě toho je vedení soutěže připraveno okamžitě učinit další kroky," řekl mluvčí LFA Štěpán Hanuš.

Ostravský klub zasáhlo onemocnění covid-19 už před posledním ligovým utkáním v Příbrami, kde Baník takřka bez celého realizačního týmu včetně všech trenérů a bez několika hráčů vyhrál 4:0.

Ačkoliv nyní se už část vedení mužstva v čele s hlavním koučem Lubošem Kozlem vrátila k týmu, vypadlo nově několik dalších hráčů, kteří jsou nyní v karanténě.

Klub ale počet nakažených nespecifikoval. "Počet těch, kteří mají příznaky a chodí na testy, se zvyšuje každý den. Pravidelně hráče i realizační tým testujeme. Výsledky má hygiena, která situaci řeší, ale my zatím nic nevíme," řekl Bělák. Průběh onemocnění u všech nakažených je bezpříznakový či s mírnými příznaky.

Rozhodnutí o tom, zda se ligové utkání se Slováckem uskuteční v řádném termínu v neděli 22. listopadu, by mohlo padnout během čtvrtka či v pátek.

Sdílejte článek