Sport
27/06/2022 Petr Sobol

Úžasný rok! Házenkář Mrkva je na vrcholu a míří do nejslavnějšího klubu světa

Jak se v minulých dnech dařilo sportovcům, kteří jsou výrazně spojeni s naším krajem?

Také během uplynulého týdne nás ve světě, ale i doma, zaujali sportovci z Moravskoslezského kraje. Podívejte se, o kom bylo slyšet.

Mrkva je nejlepším házenkářem sezony

Odchovanec karvinského Baníku Tomáš Mrkva se stal poprvé v kariéře Házenkářem sezony. Prestižní anketu, ve které hlasovali novináři, házenkářští funkcionáři a kluby, premiérově ovládl ve svých 33 letech. „Ocenění pro házenkáře sezony si moc vážím, je to obrovská čest," říkal Mrkva, který letošní sezonu chytal za německý Bergischer, s nímž skončil na 11. místě Bundesligy. Zářil taky na reprezentační scéně a parádní výkony předváděl na mistrovství Evropy, kde dlouho držel české naděje na postup z náročné skupiny. Už v té době bylo ale jasné, že je před ním ještě jedna velká výzva. Od nového ročníku totiž bude chytat za slavný Kiel, který je „největším“ klubem na světě.

Kvitová konečně vyhrála

Úvod sezony ji nezastihl vůbec v dobré formě. Petra Kvitová prohrávala jeden zápas za druhým, svou ztracenou formu ale našla zpět. Tenistka z Fulneku zvládla generálku na Wimbledon a zvítězila na turnaji v Eastbourne, kde ve finále porazila 2:0 na sety loňskou šampionku Jelenu Ostapenkovou z Lotyšska. Kvitová přidala do sbírky 29. turnajové vítězství a ve světovém žebříčku poskočila na šestadvacáté místo.

Palát třetí Stanley Cup nepřidá

Ondřej Palát dělal, co mohl, v play-off NHL měl formu jako hrom a v 23 zápasech posbíral jednadvacet bodů, s Tampu Bay ale na třetí Stanley Cup v řade nedosáhne. Blesky po dvou finálových triumfech za sebou tentokrát nestačily na Colorado, které dnes v noci zvítězilo 2:1 (Palát si připsal asistenci). Laviny ovládly finálovou sérii 4:2 na zápasy.

Ogrodníkové se v Paříži nedařilo

Oštěpařka Nikola Ogrodníková se před pár dny zúčastnila závodu Diamantové ligy v Paříži. Jednatřicetiletá rodačka z Ostravy se ale neprosadila a hodila podprůměrných 57,58 metrů, což ji zařadilo na osmé místo. O dvě příčky lépe skončila Barbora Špotáková.

Mladí olympionici bojují o medaile

V Olomouckém kraji včera slavnostním ceremoniálem odstartovala Olympiáda dětí a mládeže, kde mezi sebou soupeří sportovci ze všech krajů v republice. O medaile bude bojovat více než 3500 sportovců ve dvaceti sportech a 73 disciplínách. Kolik cenných kovů si naši mladí olympionici přivezou?