Nejnovější zprávy: ​Hledáte tip na letní rekreaci nebo rodinný výlet? V Ostravě dnes začíná Veletrh Dovolená Dolní Vítkovice budou opět hostit gastronomický festival Food Market

Byznys

​Úspěšní lidé Moravskoslezského kraje se sejdou 4. dubna v Akordu!

Největší podnikatelskou konferencí, kterou letos hostí Moravskoslezský kraj, je 12. Setkání Patriotů MSK, pořádané 4. dubna 2019 v ostravském Akordu. Magazín PATRIOT je hrdým mediálním partnerem akce.

Ilustrační foto: Archiv

Organizátoři opět propojí čtyři stovky studentů, podnikatelů, ale i majitelů firem. Pro účastníky si navíc oproti minulým ročníkům připravili řadu novinek.

Patrioti MSK – skupina podnikavých lidí, kteří se snaží zlepšit image Moravskoslezského kraje – pořádají v dubnu již dvanácté setkání svých příznivců. Mezi ně dlouhodobě patří největší osobnosti regionu, vstup do komunity je přitom otevřen každému.

Jejich tradiční networkingová setkání navštívilo již 3 107 účastníků. Základem 12. Setkání Patriotů MSK, které se uskuteční 4. dubna 2019 od 8:30 v ostravském Akordu, jsou vystoupení čtyř inspirativních řečníků.

Organizátoři lákají především na Jannise Samarase, majitele Kofoly, který na veřejnosti příliš často nevystupuje. „Pozvali jsme ho mimo jiné kvůli nedávnému rebrandingu Royal Crown Coly. Změnil složení, způsob distribuce i servírování a nápad koly pro jižanské gentlemany zaujal světového majitele značky. To je v českém prostředí nevídané,“ komentuje Tomáš Buchwaldek, který má program konference na starosti.

Vystoupí také bývalý pražský primátor a vysokoškolský pedagog Tomáš Hudeček nebo vizionář a podnikatel stojící za PWR Composite a pražírnou výběrové kávy Coffee Culture Jan Raška.

Za neziskový sektor promluví zakladatel MOMENT charity shops Richard Gazda. „Sociálnímu podnikání letos věnujeme více prostoru. Pro zájemce máme připravený i speciální několikahodinový workshop,“ uvádí Lucie Buchwaldková, projektová manažerka Patriotů MSK.

„Dva bloky workshopů, besed a přednášek však máme připraveny i pro všechny ostatní, na své si přijde každý od studenta po majitele velké firmy. Všechny workshopy přitom povedou opravdové špičky,“ doplňuje Buchwaldek.

S přednáškou o leadershipu v nové ekonomice vystoupí přední český ekonom Libor Witassek, s konkrétními podnikatelskými problémy bude účastníkům radit majitel M&M Reality Holdingu Petr Morcinek.

Obchodníky čeká workshop o efektivním řízení obchodu, studenti se zase naučí, jak během hodiny sestavit business model nebo pracovat se sociální sítí LinkedIn. Výpis všech workshopů je k dispozici na webových stránkách Patriotů MSK.

Mezi dopoledním a odpoledním blokem workshopů na účastníky čeká oběd v ceně vstupenky. Přijít se nemusí bát ani úplní nováčci bez předchozího setkání s komunitou Patriotů MSK.

Připraven je totiž také řízený speed networking, s navazováním kontaktů přímo na místě pomůžou i zkušení networkeři z ostravského Impact Hubu. Navazování kontaktů a propojování v rámci komunity je přitom hlavním cílem celé konference.

„Z odpolední akce jsme udělali celodenní podnikatelskou konferenci,“ popisuje Buchwaldková největší změnu letošního ročníku. K dispozici tak bude coworkingová zóna s kvalitním připojením k internetu.

Celou akci doprovodí také jedinečná slavnost lokálního kulinářství v podobě gastrofestivalu.

Vstupenky na 12. Setkání Patriotů MSK jsou stále v prodeji, a to přímo na webových stránkách Patriotů MSK. Pro studenty je připravena speciální sleva.