Sport
14/06/2020 Josef Pešout

​Třinečtí hokejisté narazí v Lize mistrů na Junosť Minsk

Třebaže červen není zrovna typickým hokejovým obdobím, v extraligovém klubu HC Oceláři Třinec je docela rušno.

Jednak už vedení i hráči mají jasno, na koho tým narazí v Lize mistrů, a zároveň se fanoušci dozvěděli jména tří nových hráčů v kádru pro příští sezonu. Jsou to Husák, Kurovský a Veselý.

Pokud jde o vystoupení na mezinárodní scéně, přisoudil los Třinci v prvním kole play off Ligy mistrů běloruský celek Junosť Minsk. Podle papírových předpokladů by měl být český úřadující mistr favoritem, protože byl nalosován z prvního koše. Tedy v osudí figuroval mezi šestnácti týmy, které byly nasazeny výš než zbývající šestnáctka účastníků.

Třinečtí se střetli se stejným běloruským týmem v rámci Ligy mistrů i v minulé sezoně. Tehdy se oba soupeři potkali v základní skupině, zatímco v nadcházejících dvou soubojích to bude ve vyřazovací části. Hraje se na dvě utkání a rozhodujícím faktorem bude souhrnné skóre z těchto konfrontací.

„Samozřejmě si naše zápasy s Juností Minsk dobře vybavuji. Bylo to loni v srpnu a teď se v říjnu střetneme znovu. Běloruský tým byl hlavně ve svém domácím prostředí hodně nepříjemným protivníkem. Odvetu jsme zvládli a dařilo se nám v ní i střelecky, ale až v závěru utkání,“ poznamenal třinecký trenér Václav Varaďa v těchto intencích na klubovém webu. Jelikož vítěz této minisérie postoupí do další fáze, nemohou mít Oceláři jiný cíl, než další pokračování v soutěži.

Jen pro připomenutí, kromě Třince budou v prvním kole Ligy mistrů startovat i další české kluby Bílí Tygři Liberec a Sparta Praha. Severočeši se poměří s polským celkem GKS Tychy a Sparta narazí na uznávaný finský klub Lukko Rauma.

Návrat zkušeného obránce

Třinecký klub oznámil příchody tří nových hráčů. V jednom případě jde prakticky o návrat, protože obránce Patrik Husák působil v barvách Ocelářů už ve finiši předchozí sezony a pomohl k mistrovskému titulu.

V loňském, nedohraném soutěžním ročníku dominoval v první lize v dresu Poruby. Patřil k nejproduktivnějším obráncům celé soutěže, Porubu táhl k příznivým výsledkům. Byť se Husák nemohl stejně jako všichni další prvoligoví hráči představit v play off, na které už nedošlo, zanechal v Porubě vynikající dojem.

Není proto divu, že o něj stáli extraligoví zájemci. A vyšel z toho Třinec.

Kromě zkušeného obránce Husáka hlásí Třinec i posily do útoku. Přicházejí hráči, kteří budou sice v kádru Ocelářů nováčky, ale podobně jako Husák se už prosadili na severní Moravě v minulém období. Daniel Kurovský působil v extraligových Vítkovicích a prvoligovém Havířově.

Další forvard Radek Veselý prošel vícero kluby, například jako mladík zasáhl v Chomutově do baráže o extraligu, mihl se i v Litvínově, nastupoval i za Vítkovice a výrazně na sebe upozornil v Havířově.

Sdílejte článek