Sport
05/05/2021 Josef Pešout

​Třinecké hvězdy odcházejí po titulu do zahraničí, ale přichází Mazanec

Hokejová euforie panuje v Třinci. Ocelářům se podařilo obhájit mistrovský titul v extralize z roku 2019, když loni se zápasy v play off a tudíž ani boje o medaile neuskutečnily.

Bezprostředně po sezoně eviduje mistrovský klub zásadní hráčské ztráty opor. Nejlepší extraligový střelec Matěj Stránský odchází do švýcarského Davosu, další reprezentační útočník Michael Špaček podepsal dvouletou smlouvu se švédským klubem Frólunda z Góteborgu.

„Když jsem v průběhu sezony přicházel z Finska do Třince, věděl jsem, že Oceláři mají nejvyšší ambice. Nakonec jsme to dotáhli až do vítězného finále. Takže působení v Třinci bylo pro mě super,“ svěřil se Špaček při on-line rozhovoru s novináři už při reprezentačním soustředění.

Právě skvělé zkušenosti z třineckého angažmá chce Špaček využít nejen v národním týmu, ale následně i ve švédské lize. „Tamní soutěž má vysokou kvalitu. A udělám maximum, abych se v ní prosadil,“ dodal nyní už extřinecký útočník.

Na odchodu do ciziny jsou i slovenský reprezentační obránce Martin Gernát, který touží po zámořské NHL. A lotyšský obránce Ralfs Freibergs má namířeno do domovské klubu Dinamo Riga, účastníka Kontinentální hokejové ligy.

Třinecký klub ale oznámil příchod brankáře Marka Mazance z Hradce Králové.

Varaďa má druhé trenérské zlato

Skvělého úspěchu třineckého hokeje si kromě hráčů váží i jeden z jeho strůjců, trenér Václav Varaďa. V roli hlavního kouče byl u obou titulů z let 2019 a 2021 i u stříbra z roku 2018.

Předtím se podílel i na druhém místě Třince už v roce 2015 jako asistent tehdejšího trenéra Jiřího Kalouse. V roce 2011 slavil mistrovský triumf ve stejném klubu ještě jako hráč a lídr mužstva.

„Celkově jsme si za titulem ve finále proti Liberci důsledně šli a výkon byl velmi dobrý. Na Liberci bylo vidět, že jim chyběli rozdíloví hráči, kteří by jejich týmu pomohli vstřelit gól. Chtěl bych jim poděkovat za dobrou sérii, pogratulovat k druhému místu,“ uvedl Varaďa při on-line rozhovoru s novináři.

Sdílejte článek
zavřít reklamu
Reklama