Nejnovější zprávy: O letní tábory je zájem. Ale podražily, za jedno dítě nejméně 4000 korun Příběhy staré Ostravy. Bestiální vražda? Devět let vězení a jednou měsíčně půst

Společnost

Třicetiletý muž chtěl v Ostravě odcizit kabely z kolejí, odpojil i železniční dopravu

Muž vzal do rukou tyč, kterou našel na zemi, a začal s ní okolo sebe mávat. Poté se dal na útěk. Policisté už ho ale dopadli.

Foto: se souhlasem Policie ČR

Policisté z oddělení hlavního nádraží Ostrava ještě v minulém roce přijali oznámení o poškození železniční trati mezi stanicemi Ostrava Hlavní nádraží a Ostrava Hrušov, přičemž došlo k výpadku zabezpečovacího zařízení a následkem toho nefungovala železniční doprava.

Před samotným oznámením šli situaci prověřit mechanici, kteří zjistili, že došlo k poškození a částečnému odcizení zabezpečovacích kabelů. Z dálky slyšeli hluk, a tak se za ním vydali. Na místě viděli muže, který stál u vytahaných kabelů ze žlabu, na zemi měl položenou sekeru a velký černý pytel. Reakce od možného pachatele byla okamžitá: „Nevolejte na mě policii“.

Mechanici ho následně vyzvali, aby šel za nimi k železničnímu mostu. Nic nenamítal a muže následoval. Po několika metrech vzal ale do rukou kovovou tyč, která ležela na zemi a začal s ní okolo sebe mávat. Nakonec se mu podařilo z místa utéct neznámo kam.

Policisté provedli ohledání místa činu a kriminalistický technik zajistil stopy. Případem se intenzivně začali zabývat kriminalisté z Ostravy Přívozu. Na základě operativní činnosti a místní znalosti vedl směr jednoznačně na osobu možného pachatele, kterým byl třicetiletý muž s bohatou trestní minulostí. Na podezřelého byl Okresním státním zastupitelstvím Ostrava vydán předchozí souhlas k zadržení," uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Policisté z oddělení hlavního nádraží Ostrava v polovině ledna prováděli kontrolní činnost železnice poblíž stanice Ostrava Hrušov. Vzhledem k tomu, že v daném místě se pohyboval muž, který odpovídal popisu možného pachatele, na kterého byl vydán předchozí souhlas k zadržení, se ho rozhodli zkontrolovat. Podezření se potvrdilo a muž byl eskortován přímo do rukou kriminalistů.

Komisař 7. oddělení obecné kriminality Ostrava muže obvinil jednak z přečinu krádež ve stádiu pokusu a dále ze zločinů poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení a také z vydírání. V případě prokázání viny muži hrozí až osm let vězení. Při výslechu s policisty nespolupracoval a využil svého práva nevypovídat. Svým jednání způsobil předběžnou škodu společnosti 40 tisíc korun," dodala Michalíková.