Společnost
28/05/2023 Jaroslav Baďura

Tři vážné nehody na jednom motokrosu. Zraněného převážel vrtulník

​Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly v sobotu 27. května u čtyř osob, které utrpěly zranění během motokrosových závodů na Bruntálsku.

"Do Horního Města vyjížděly nejen posádky rychlé zdravotnické pomoci, ale k jednomu z pacientů vzlétal také vrtulník LZS," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Nejprve byl krajským operátorům před půl druhou nahlášen pád jezdce, kterého měl následně přejet ještě další stroj. Osmadvacetiletý muž byl při vědomí, utrpěl však vícečetná poranění, a to v oblasti hlavy a ruky. Musel být zajištěn krčním límcem, uložen do podtlakové matrace a záchranáři zahájili podávání léků zavedeným žilním vstupem. Vrtulník poté pacienta vzdušnou cestou přepravil na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice.

O hodinu a půl později zasahovali záchranáři na motokrosových závodech znovu. Tentokrát ošetřovali hned dva motocyklisty – třináctiletého chlapce a dvacetiletého muže. Oba se středně závažnými poraněními – břicha a nohy, předali do další péče urgentního příjmu nemocnice Krnov.

V půl šesté musela posádka ZZS zasahovat potřetí – při pádu ze stroje se na ruce zranil sedmnáctiletý mladík. Po ošetření jej záchranáři transportovali na chirurgickou ambulanci bruntálské nemocnice.

Sdílejte článek