Nejnovější zprávy: Fotogalerie: Ostravské lauby vydávají archeologické poklady i kuriozity Kam dnes na oběd? Do Eatmeat na pršut burger!

Společnost

Tři mrtví při nehodách v jediném dni. Moravskoslezský kraj prožil černý pátek

V pátek 3. července se v Moravskoslezském kraji stalo několik dopravních nehod, hned tři z nich byly tragické.

Rachvald, jedna ze tří pátečních tragických nehod. Foto: HZS MSK

Čelní střet v Rychvaldu

V pátek před půl dvanáctou dopolední došlo k tragické dopravní nehodě na ulici Orlovská v Rychvaldu směrem na Ostravu u rybníku Cihelňák.

"Z předběžně zjištěných informací vyplívá, že řidič osobního vozidla značky Renault z dosud nezjištěného důvodu v zatáčce nezvládl řízení a následně s vozidlem narazil do protijedoucího auta tovární značky Volkswagen, přičemž došlo k čelnímu střetu," uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Spolujezdkyně (1950) z vozidla renault utrpěla zranění neslučitelná se životem. Silnice v obou směrem byla zde neprůjezdná po tuto dobu byl prováděn odklon dopravy přes ulici Březovou a Mysliveckou.

Tragický omyl motorkáře u Frýdku-Místku

Krátce po sedmnácté hodině odpolední došlo k dopravní nehodě motocyklisty a dalších dvou vozidel. Motorkář (1981) jedoucí na motocyklu značky Honda jel po dálnici D48 a při sjezdu na Exit 54 zřejmě vjel do protisměru, kde následně došlo ke střetu s jedoucím vozidlem Hyundai a následně s dalším vozidlem Opel.

Foto: Záchranáři

"Řidič motorky byl lékaři na místě resuscitován a následně transportován do nemocničního zařízení, kde dnešního dne svému zranění podlehl," uvedla policejní mluvčí.

Řidička vozidla značky Hyundai byla předána do rukou lékařů se zraněním. Ve vozidle cestovaly dále dvě děti a ještě jedna dospělá osoba, u těchto ke zranění nedošlo. U posádky vozidla Opel nedošlo ke zranění.

"Policisty na místě bylo zjištěno, že řidič motocyklu měl platný zákaz řízení. Silnice v obou směrem byla zde neprůjezdná po tuto dobu byl prováděn odklon dopravy," uvedla mluvčí.

Nešťastný smyk u Starého Jičína

Před osmnáctou hodinou včerejšího dne došlo k další tragické dopravní nehodě se smrtelným zraněním. Na silnici I/48 u Starého Jičína – Dubu řidič (1998) osobního vozidla značky Škoda Superb jedoucí ve směru od Bělotína na Nový Jičín, zřejmě v klesání dostal smyk a následkem toho vjel do protisměru, kde došlo k bočnímu střetu s vozidlem Škoda Octavie.

"Řidič vozidla Škoda Superb (1998) při tomto střetu utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel," uvedla Eva Michalíková.

Řidič (1972) Škody Octavia byl předán do péče lékařů. Vozovka byla uzavřena v obou směrech, kdy byl prováděn odklon dopravy.