Nejnovější zprávy: Paštiky, trhané i sušené maso, cider. A všechno s medem, doporučuje včelař ze Šilheřovic Do opavského babyboxu dnes někdo odložil holčičku. Dostala jméno Olinka

Gastronomie

Trhy u Futura budou každý týden, zákazníky čeká řada novinek

Farmářské trhy u obchodního centra Futurum si nejen u Ostravanů získávají stále větší oblibu.

Ilustrační foto: Obchodní centrum Futurum

Vedení obchodního centra přichází s řadou novinek, které trhy ještě vylepší.

"Novinky, které přijdou, souvisí s dokončující se venkovní zónou z ulice Varenská. Zóna bude upravena pro pořádání menších akcí včetně Farmářských trhů. Budou zde stát i známe foodtrucky z Ostravy. Jména prozradíme v červnu. Plánujeme využívat plochu taky jako sportoviště," říká ředitelka obchodního centra Zuzana Lenhartová.

Proč jste se rozhodli zrušit pátky a nově pořádat trhy každý víkend?
Páteční trhy byly organizovány zejména pro podporu farmářů a prodejců. Zpětná vazba od návštěvníků a farmářů nás přesvědčila, že konání trhů každou sobotu by mohlo být úspěšné a tak jsme mobilizovali naše kapacity a trhy budou každý týden. Toto léto bude taky v rámci dovolených zřejmě omezené a je možné, že Ostraváci budou tedy více doma a trhy navštíví častěji. Uvidíme, co nám léto přinese.

Na co se lidé mohou těšit?
Zejména na zmiňovanou zónu, kde bude příjemné nové posezení, centrální zóna jídla, pití a hudby. Budeme se snažit někdy sobotní program protáhnout až do večerních hodin. V zóně bude od července otevřená i nová restaurace se zahrádkou, takže o nabídky jídla nebude nouze.

Máte i nějaké nové prodejce?
Musíme říct, že jsme sami překvapeni, kolik nových prodejců se nám ozývá se zájmem prodávat na našich trzích. Noví prodejci určitě budou každé trhy, vzhledem k měnící se účasti těch stálých. Ale zatím byl provoz trhů omezen a tak se těšíme na plný program jako v minulém roce.

Chystáte novinky v doprovodném programu?
Vzhledem k tomu, že jsme teprve v novém ,,kabátě“ od minulého roku, velké úpravy nebudou. Ale můžeme prozradit, že se snažíme dohodnout s místními umělci a budeme se snažit měnit žánr hudby tak, ať je to pestré a zajímavé.

A co další změny ve FUTURU, jak pokračují?
Změn pro rok 2020 jsme měli naplánovaných poměrně dost, ale díky situaci s COVID-19 jsme museli část plánovaných investic a oprav posunout. Uvidíme, jak se vyvine zbytek roku a podle toho se pustíme do realizací a dalších plánů. V dubnu jsme vyseli asi 4,5 tisíce metrů čtverečních luční louky u našeho obchodního centra, kterou budeme sekat pouze dvakrát za rok. Ať také necháme prostor přírodě, zatím tam květin není tolik, kolik by se nám líbilo, ale vše má svůj čas.