Nejnovější zprávy: Známé hladové okno ožilo! Do Ostravy dorazily americké smashburgery Tři vážné nehody na jednom motokrosu. Zraněného převážel vrtulník

Sport

Trenér Šejba poprvé proti „svým” Jestřábům. Do Poruby míří rozjetý Prostějov

Poslední zápas v Chance lize sice hokejisté Prostějova prohráli, jinak se ale letos prezentují velmi dobými výkony. Ne náhodou jim v tabulce patří třetí místo.

Poruba doma v sobotu přivítá silný Prostějov. Foto: Lukáš Bajgar

Ještě loni vedl trenér Jiří Šejba v první lize Prostějov. Po sezoně ale na lavičce Jestřábů skončil a zamířil do Poruby. A tu v sobotu povede do boje proti svým bývalým svěřencům.

Prostějov je v úvodu sezony ve formě a v tabulce Chance ligy mu patří třetí místo. Jestřábi ovládli pět z posledních šesti zápasů, naposledy však doma prohráli 1:3 se Vsetínem. „Vsetín byl lepší takticky, bruslařsky a i důrazem v předbrankovém prostoru. Svým výkonem jsme si zkrátka nezasloužili vyhrát,” prohlásil pak prostějovský kouč Aleš Totter.

Venku je ale Prostějov zatím stoprocentní a postupně dokázal vyhrát nad Sokolovem, Havířovem, Benátkami, Šumperkem i Jihlavou. K lídrům týmu patří produktivní útočníci Mrázek s Klozem a Jáchymem, kteří se už dostali nad deset kanadských bodů. Mezi třemi prostějovskými tyčemi pak vládne gólman Bláha.

To Porubě se zatím moc nedaří a tým už potřebuje zabrat. Ostravané vyhráli z posledních pěti zápasů jediný a naposledy prohráli 0:4 v Sokolově. „Ve druhé třetině jsme předvedli fatální individuální chyby, které ani nevyplynuly ze hry, což se dá říct o všech čtyřech brankách. Soupeře jsme přehrávali, ale byli jsme nedůrazní před bránou. A ve třetí třetině jsme měli kupu šancí, ale když nedáme góly...,” okomentoval nevydařené utkání trenér Šejba, jenž už napjatě vyhlíží sobotní duel proti svému bývalému týmu. Utkání Poruby s Prostějovem startuje v 17 hodin.

Zavřít reklamu