Sport
17/09/2020 Josef Pešout

​Trenér Poruby Janeček: Nechceme se vznášet ve hvězdách

Hokejisté HC RT Torax Poruba získali v prvních dvou kolech druhé nejvyšší soutěže pět bodů.

Vstup do sezony jim tudíž v podstatě vyšel, i když samozřejmě pomýšleli i na plný šestibodový zisk. Trenér Martin Janeček přiblížil současnou situaci týmu v rozhovoru pro Magazín PATRIOT.

Jaké jsou ambice hokejistů Poruby v nové sezoně?
Bylo by ideální hrát na špici, ale ke každému zápasu přistupujeme s pokorou. I vydřené body z těžkých utkání jsou důležité a pak se budou počítat nejvíc. Nechceme se vznášet ve hvězdách. Nevíme, jak se bude soutěž vyvíjet, kdy skončí apod. Věřím, že všechno proběhne dobře.

V Ústí nad Labem jste vyhráli 4:3 po samostatných nájezdech. Byli jste s výsledkem spokojeni?
Na domácích hráčích bylo vidět, že na ně dolehla karanténní opatření, kterými si taky prošli jako další celky. Ústí hrálo druhý zápas během tří dnů. My jsme měli za sebou zase náročnou a dlouhou cestu. Při hře pěti proti pěti jsme zápas zvládli. Museli jsme čelit přesilovkám soupeře, který si bod zasloužil, takže musíme brát i dvoubodový příspěvek do tabulky.

Můžete přiblížit spolupráci trenérů, kteří jsou na střídačce Poruby, se šéftrenérem klubu Františkem Výborným?
František Výborný je naším mentorem, poradcem. Zápasy sleduje z tribuny a komunikujeme spolu i o přestávkách. Prostě jsme v úzkém kontaktu a máme nastavený takový styl práce, jaký praktikujeme. František Výborný nás zastřešuje, snaží se nám poradit, aby nám to do začátku pomohlo.

Je váš tým v této fázi soutěže kompletní?
Chybí nám tři klíčoví hráči, kteří doléčují zranění z přípravného období. Ale nijak zásadně to neberu. Kvůli známým důvodům s karanténou nám vypadly tři týdny tréninku, takže se zaměřujeme na sehrání, aby si hra takříkajíc sedla. Věřím, že pak budeme silní.

Co soudíte o modelu prvoligové soutěže s osmnácti účastníky?
Tolik počet mužstev v první lize se mi nelíbí, kvalita asi bude rozmělněná. Ale v této době to musíme brát jako realitu, která vychází z celkových podmínek pro sportovní dění.

Sdílejte článek