Sport
15/09/2020 Josef Pešout

​Trenér Kozel po Jablonci: Naše hra nemá potřebné parametry

Rozpaky panují nad výkony fotbalistů ostravského Baníku v dosavadním průběhu ligové sezony.

Zisk dvou bodů za úvodní tři kola není bůhvíjakou bilancí, a tak z toho rezultuje jen průběžné třinácté místo v tabulce.

Po dvou remízách a porážce v Jablonci je Baník jedním ze šesti mužstev, která na podzim ještě nevyhrála.

Trenér ostravských fotbalistů Luboš Kozel musí společně s hráči, realizačním týmem i fanoušky vstřebávat nepříjemný fakt, že Baník v součtu se závěrem minulé sezony nezvítězil v lize už desetkrát v řadě.

„Naše hra pořád nemá potřebné parametry, abychom byli schopni přehrát soupeře,“ uvažoval Kozel na online tiskové konferenci po zápase v Jablonci.

Kouč si byl ale vědom, že jeho tým nastoupil na severu Čech proti čtvrtému celku loňské ligové tabulky.

„Ano, stál proti nám účastník Evropské ligy, takže musíme uznat jabloneckou kvalitu,“ poznamenal Kozel s tím, že Baník se představil na půdě Jablonce podruhé v krátké době. V létě to bylo ještě v rámci skupiny o 1. až 6. místo v předešlém ročníku první ligy.

Je jasné, že starty v Jablonci mají pro trenéra Kozla nevšední příchuť. Zdejší klub mu totiž v roce 2007 poskytl šanci, aby se stal poprvé v kariéře hlavním koučem prvoligového týmu.

Po jablonecké štaci ale Kozel působil v první lize na postu asistenta trenéra ve Slovanu Liberec, úspěšně vedl v elitní soutěži z postu hlavního kouče Duklu Praha a juniorské reprezentace.

Nevystřelili na branku

Ostravský lodivod vidí herní nedostatky v různých aspektech. „Musíme být daleko kvalitnější ve finální a předfinální fázi. Pokud se nepletu, v Jablonci jsme nevystřelili na branku. Nevytváříme si moc šancí, momentálně nám tyto věci nefungují,“ posteskl si kouč.

Po návratu z Jablonce mají v Baníku jistě o čem přemýšlet.

„Samozřejmě jsme chtěli venku bodovat, takže výsledkem jsem zklamaný. Snažili jsme se odrazit od poctivosti v defnezivě, ale už jsem zmínil, že v ofenzivě jsme nebezpeční nebyli. Prostě Jablonec vyhrál zaslouženě,“ dodal Kozel.

Fotbalisté Baníku se pokusí o první vítězství v sobotu 19. září v domácím zápase s Pardubicemi.

Východočeský nováček soutěže se v minulém kole postaral o senzaci, když remizoval v „domácím“ prostředí v pražském Ďolíčku s mistrovskou Slavií 1:1.

Sdílejte článek