Nejnovější zprávy: Perušič a Schweiner v Ostravě vyhráli skupinu, v sobotu je čeká čtvrtfinále Oprava tajemné Grossmannovy vily odhalila dřevomorku i historické malby

Společnost

Tramvaj z Ostravy-Jihu bude jezdit až osmdesátikilometrovou rychlostí!

​Dopravní podnik Ostrava zahájil v prvním říjnovém týdnu modernizaci tramvajové trati mezi zastávkami Důl Jeremenko a Dolní Vítkovice.

Tramvaj bude mezi zastávkami Důl Jeremenko a Dolní Vítkovice jezdit rychleji. Foto: Lukáš Kaboň

Cílem této modernizace je zajistit zvýšení kvality jízdy pro cestující a zejména zvýšit rychlost jízdy tramvají v tomto úseku až na 80 km/h. Součástí modernizace za více než 18 milionů korun je rekonstrukce trolejí, části kolejiště, přejezdu nebo montáž zábradlí u cyklostezky. Osmdesát procent nákladů je dotováno z Operačního programu Doprava EU.

Práce v místě doprovází výluka tramvajového provozu týkající se linek č. 1, 6, a 10, která potrvá do 30. října. Mezi zastávkami Hrabůvka, Poliklinika a ÚAN je pro cestující zajištěna náhradní autobusová doprava, která funguje v době přepravní špičky v intervalu sedmi až osmi minut.

„Být nejmodernějším dopravním podnikem v zemi neznamená mít jen moderní vozový park, ale i moderní dopravní cestu. Jsem rád, že cestujícím z a do Ostravy-Jihu můžeme nabídnout zvýšení komfortu a jízdu až osmdesátikilometrovou rychlostí. Momentálně tedy modernizujeme hned dva významné úseky tramvajových tratí, druhým je probíhající akce na ulici Hlučínská," uvedl předseda představenstva a generální ředitel DPO Daniel Morys.

Zavřít reklamu