Nejnovější zprávy: O letní tábory je zájem. Ale podražily, za jedno dítě nejméně 4000 korun Příběhy staré Ostravy. Bestiální vražda? Devět let vězení a jednou měsíčně půst

Společnost

Tragická nehoda v Těrlicku. Čtyři zranění, jeden mrtvý

​Čtyři zraněné a jedna usmrcená osoba, to je bilance tragické dopravní nehody dvou osobních vozidel, která se stala v pátek v Horním Těrlicku na Karvinsku.

Foto: HZS MSK

Operační středisko hasičů obdrželo informaci o nehodě v pátek 21. ledna jedenáct minut po patnácté hodině. Na místo vyrazili profesionální hasiči ze stanic Havířov a Český Těšín.

"Na místo události byl také kromě hasičských a sanitních vozů vyslán i vrtulník zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje," uvedl za hasiče Lukáš Popp.

Po příjezdu hasiči zjistili, že během nehody došlo ke zranění tří osob, které byly mimo havarovaná vozidla a jedna osoba zůstala zaklíněna ve vozidle a nejevila známky života.

"Hasiči se kromě ošetřování zraněných osoby pustili ihned do vyproštění zaklíněné osoby pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Během vyprošťování prováděli současně i resuscitaci zaklíněné osoby přímo v havarovaném vozidle," popsal zásah Popp.

V resuscitaci hasiči pokračovali spolu s posádkami zdravotnické záchranné služby i po vyproštění zaklíněné osoby. I přes veškerou snahu hasičů a zdravotníků nebyl boj o život osoby úspěšný a lékař musel konstatovat úmrtí.

Po ukončení záchranných prací bylo místo události předáno přítomné policii, která zahájila vyšetřování příčin nehody. Po dobu záchranných prací a vyšetřování nehody byla komunikace zcela uzavřená.

"Po ukončení vyšetřování nehody provedli hasiči odklizení trosek a kompletní zprovoznění komunikace," dodal Popp.