Nejnovější zprávy: Nový trenér Vítkovic? Ne řekli Hadamczik, Vůjtek i Holaň, bude to Trličík Policie se osobně omluví muži, kterého omylem podezřívala ze střelby

Společnost

Tragédie v Ostravě: Muž spadl z okna v jedenáctém patře

​Zdravotnická záchranná služba zasahovala v pátek 23. srpna odpoledne u vážné události v Ostravě.

Ilustrační foto: Archiv

Před sedmnáctou hodinou přijali pracovníci krajského zdravotnického operačního střediska informaci o pádu člověka z jedenáctého patra domu.

"Na místo vyslali operátoři neprodleně posádku rychlé lékařské pomoci ze základny v Ostravě-Zábřehu," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Devětatřicetiletý muž po dopadu na zem nejevil žádné známky života a první pomoc mu začal poskytovat svědek události. Zasahující lékařka následně při prvotním vyšetření zjistila poranění hlavy, břicha, pánve, horních i dolních končetin.

Tým záchranářů pokračoval ve snaze o záchranu postiženého rozšířenou resuscitací. Za kontinuální nepřímé srdeční masáže záchranáři zajistili dýchací cesty a umělou plicní ventilaci, podávali léky.

"Přes intenzivně poskytovanou přednemocniční neodkladnou péči muž na místě podlehl svým mnohočetným poraněním a lékařka musela konstatovat jeho smrt," dodal Humpl.